Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy a...

Miért mondják azt hogy a lelki bántalmazás rosszabb mint a fizikai?

Figyelt kérdés
Tudom, a lelki sebek örökre megmaradnak, de ha valakit sok ember előtt megaláznak, megvernek az is nagyon rossz. Lehet hogy valamilyen szinten rosszabb is.

júl. 6. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Inkább szóljanak be, cikizzenek mint mindennap elgatyázzanak
júl. 6. 14:17
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Azok mondják ezt max, akik nem voltak még fizikálisan bántalmazva. Rólam legalábbis leperegnek a szavak, nem nagyon lehet lelki terrorban tartani, érzelmileg zsarolni meg hasonlók. Ha rám jönnének öten és megvernének, az sokkal jobban fájna, mintha valaki elkezdene pletykát terjeszteni rólam, vagy beszólogatna.
júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Engem nagyon bántottak lelkileg a suliban, borzasztó volt. Aztán végül eljöttem onnan, de egy életre megmaradt bennem a bántás, a kiközösítés emléke.

Több küzdősportot is kipróbáltam már, ha megütnek, visszaütök.

Szóval nekem a lelki bántás sokkal jobban fáj, mint a testi.

júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem lett volna rosszabb
júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem bántottak fizikailag is és lelkileg is.

A fizikai bántalom elmúlik, a sebek előbb-utóbb behegednek.

De a lelki bántalom hatása megmarad egész életen át.

júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt ne mondd hogyha valaki megengedni magának hogy kezet emeljen rád, az nem marad meg örökre
júl. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!