Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért írják egyesek az "Én"...

Miért írják egyesek az "Én" szót nagybetűvel mondat közben?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a Te, Ön szavakat nagybetűvel írjuk a tiszteletadás miatt, na de magunkat csak ne emeljük már így ki... ez aztán az egó!
2010. okt. 25. 01:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg? Ilyet Én még nem is láttam. :D
2010. okt. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:DDD
2010. okt. 25. 01:59
 3/14 anonim ***** válasza:
hmm nemtudom, ÉN nem szoktam... egyébként miért baj ha valakinek van egója? :) egyébként tényleg nem szoktam, de a te, ön meg stb-ket sem, akkor már előbb írnám magamat nagy betűvel. Magamat jobban tisztelem másoknál, de ennek semi köze ahhoz mit hogy írok, különben is mindig mindent kisbetűvel írok szóval.. xD
2010. okt. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Azt, hogy "én", nem kell nagybetűvel írni, de ahogy az előző is írta, az "Ön, Te, Neked"... illik nagybetűvel, ezzel is kifejezed a tiszteleted. Az, hogy ki mit nem szokott, az más kérdés, és más az is, hogy mit, illik és kell. Sajnos a mai fiatalok, ahogy írnak... Erről jobb nem beszélni, oda a magyar nyelv minden szépsége! A tiszteletadásról még annyit ssem szólnék!!!!!
2010. okt. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Talán az angol "I" miatt ? Legalábbis arra tippelek, mert nálluk nagy betűvel irják az ÉN-t :D
2010. okt. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Èn csak akkor irnám a mondat közepén nagy betüvel, ha a mondandóm lényeges része lenne, hogy ÉN (és nem más) igy csinálom, és nem másvalakiröl van szó - tehát ahol az ént szóban hagsúlyozással emelném ki, irásban meg csak igy lehet.
2010. okt. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A magyar szabályok szerint csak az Ön, Önök kifejezést kell nagybetűvel írni hivatalos levélben, a te, ti, neked, stb azt nem. Ez nem illem, egyszerűen felesleges nagybetűvel írni, és nem is szabályszerű. Illik inkább helyesen írni, és tisztelettel a másiknak. Szerintem fel sem merül senkiben, hogy tiszteletlenség ezeket kisbetűvel írni, mivel úgy kell írni. A tisztelet és az illem nem ebben mutatkozik meg szerintem.
2010. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Juj de nagy sláger lett az ilyen kérdések feltevése, egy hét alatt 15 ilyet láttam, és biztos, hogy néhány elkerülte a figyelmem. Mindbe le lett írva, hogy a személyes névmások ilyetén írása újkeletű és divat, egyébként nem szabályos és a magyar helyesírás nem ismeri el. Az Én nagybetűvel írása is csak ebből fakad, ha úgy tetszik, már reflex-szerűen jön. Na meg azért, mert az illető egoista egy csöppet :D
2010. okt. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nos a mai mentalitást tükrözi:

Mert ÉN, csakis ÉÉN vagyok itt a jani, aki mindent tud! te, igen te, pedig húzd össze magad, mert én szarom a spanyol viaszt, te pedig egy senki vagy!!!

2010. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert nem figyeltek nyelvtanon. Személyes névmásokat nem írunk betűvel, ahogy ünnepeket sem.

Levélben, amikor megszólítod az illetőt, akkor lehet.

2010. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!