Hogyan működhetne a legjobban egy cserekereskedelmi rendszer vagy helyi pénzt használó rendszer vagy hasonló?
#9: Naná, hogy a kocsmában, itt az a kibertér. Ha nem tudnak valamit akkor tudják, hogy ki tudja.
#10: Persze, hogy mindkét fél elégedett, ha nem lett volna elégedett nem jött volna létre a csere.
Egyébként nemzetközi szinten nem csak kétszereplős az ilyesmi, hanem akár több is. Akinek az én árum kell nincs olyanja ami nekem kell, de egy harmadik félnek meg kellene az ő cucca, annak meg van olyan áruja, ami nekem kellene. De akár sokkal több szereplős is lehet, vannak ügynökségek, amik ezt összeszervezik.
Ilyen volt a fabatka rendszer, vehettél terményt és szolgáltatást is érte. Barterezésnek indult, de a kezdeti hájpolás és médiamegjelenések után bedöglött.
Nem voltak összhangban az árak, az elején mindenki eladni akart rohamosan növekvő árak mellett, de vásárolni nem akartak, a végén meg pont fordítva lett.
A fabatkát kezdetben 1 asztalos készítette ez egy faérme volt, egy érme volt pl. 10db tojás, de vehettél érte 2 liter tejet, vagy 500g sajtot, stb.
CNC esztergagépen percenként csinált 10db-ot ezeket az érméket vitték a rendszerbe. A szervezőknek kezdetben nagyon megérte, hiszen minimum költségen jutottak terményhez és pl. házi kézműves sörhöz.
Itt is megjelent persze a hamisítás, egy sima használt raklapból 1000 számra lehetett fabatkát gyártani, a végén napi szinten mentek fel az árak pl. reggel még 10 fabatkáért vehettél 10db tojást, de estére már 100-at kértek érte.
A rendszer bedöglött az emberek próbáltak szabadulni a fabatkától, de nem volt eladó és végül rajtuk maradt, még most is lehet persze fabatkát venni 1000-1200Ft/db árban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!