Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feminizmus...

Mi a véleményetek a feminizmusról?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 15:20
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
28%

"A férfitól meg semmit nem szabad elvárni."


Igazából a férfit a nő választja, tehát kapásból, miért nem választ olyat, ami neki ilyen szempontból megfelel?


Én még sosem hallottam a jópasi/nemjópasi felosztásban érvként felhozni, na ő aztán tuti marha sokat segít otthon. Sokkal inkább a generatív dolgok, amik 1,5-2 év egy kapcsolatban nem pedig 40.

2022. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
27%

“ Igazából a férfit a nő választja”

Még a végén oda jutunk, hogy a nők szeretnek kevesebb pénzt kapni, hátrányban lenni a munkaerőpiacon, szeretik egyedül vinni a háztartást is, sőt még a családon belüli erőszakot is szeretik. Hihetetlen itt néhány ember “logikája”. 🤦🏻‍♀️

2022. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
71%

szóval akkor a férfit nem a nő választja?

[link]


gyakorlatilag egy hatalmas mintán a férfiak minden második nőt elfogadnák, és ebből 1% az, ami kölcsönös

a nők esetében pedig csupán a minta 3,5%-át tartják elfogadhatónak, és ennek a fele kölcsönös

2022. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
63%
Jaaa, a Tinder maga a való világ? És az a több milliárd ember, akik nem a tinderen laknak? Nem tudom, hogy mennyire újdonság amit most írok. De ami az interneten van, Facebook, stb közösségi média, az általában nem a valóság.
2022. aug. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
11%

a valóságban a nők kisebb mintából válogathatnak, ennyi a különbség

de továbbra sem látom, hogy miért ne a nő választhatna, hiszen a férfiaknak gyakorlatilag mindegy


hogy kell a valóságot elképzelni?

2022. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
32%

“ a férfiaknak gyakorlatilag mindegy”

Ennyire igénytelenek lennének a pasik? Én valahogy többet feltételeztem róluk. De persze a “feminácik nézik le a pasikat”. Valahogy mindig önellentmondásba kerültök.

2022. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
28%

a feminácizmus az intézményesített férfigyűlölet

egyszerűen ez is egy könnyen belátható evolúciós történet

a férfi egy nap többször is szaporodhat, a nő pedig 9 havonta csak egyszer

ezért a nőnek nagyon nem mindegy, hogy kitől szül utódot

2022. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
40%

43: Egy szóval sem említettem, hogy a gyereknevelés kizárólag a nő dolga lenne, hanem hogy az anya-gyermek között sokkal nagyobb a biológiai kötelék, mint az apa-gyerek között, ezért életszerűbb, ha az anya anyáskodik többet. Ez van belénk kódolva, ha tetszik, ha nem.


"A pasik lustasága meg sokszor nem látszódik a kapcsolat elején. A “beetetés” idején. Amikor nagyon segítőkészek, igyekeznek, a gyereket is hű de nagyon szeretnék, még az elején ki is cserélnek 2 pelust, aztán meg elmegy a kedvük. Ezt nem lehet mindig előre látni."


Ne vedd sértésnek, de ez paranoia. Lehet, hogy ezt láttad gyerekkorodban vagy túl sokat olvasol bántalmazott nőkről, de a normális férfiaknak nem céljuk a játszmázás, sem a beetetés. Ezek a feltételezések megnehezítik a másik emberhez való kapcsolódást, és az ilyen nők (ha volt is korábban részük bántalmazásban) pszichológiailag nagyon sérültek. Csakhogy ellensúlyozzalak, én is nő vagyok, rengeteg s*ggfejjel találkoztam, de a legtöbb férfi ismerősöm őszintén szereti a párját és segít ahol tud.


A legtöbb munkahely amúgy képesség alapján választja ki a jelentkezőt. A legtöbb munkahelyen egyáltalán nem probléma szülési szabadságra menni, de vannak területek, ahol igen. Ezért is hoztam fel példaként a sebészetet, mert nőként túl sok áldozatot kell hozni. Egyáltalán nem baj, aki eldönti, hogy ezt akarja csinálni, csak nem árt tudni, hogy le kell mondania az anyaságról. Másrészt az sem véletlen szerintem, hogy stasztikailag a nők sokkal jobban vonzódnak a gyermekgyógyászathoz, mint a férfiak.

A politikai korrektséggel az a probléma, hogy sokszor nem a realitás talaján mozog, de ez most mindegy. A háztartáshoz visszatérve, továbbra is azt gondolom, hogy az a férfi, aki nem veszi ki a részét, na az mehet el a p*csába.

2022. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!