Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találom meg Alfred Noyes:...

Hol találom meg Alfred Noyes: Haramia c. versét?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy ő írta de az ő nevét találtam ott csak de a verset hiába kerestem eddig.

Az Anne Shirley filmekben is szerepel és szeretném elolvasni az egészet.


2008. dec. 21. 14:21
 1/5 anonim válasza:
Ami az Anne Shirley-ben van, azt a Haramiát Alfred Noyes írta,ezt jól megtaláltad, csak szerintem nincs neki "rendes" műfordítása. Vagyis a nagy költőink mintha nem foglalkoztak volna vele. Bocs, ha mégis, én nem találtam. Highwayman az eredeti címe, ezzel meg a költő nevével érdemes rákeresni, bejönnek magyar fordítások is. Ha egy filmben van vers, annak a "hivatalos" műfordítását szokták beletenni a magyar szövegbe. Ha ilyen nincs, a fordító írja meg a magyar verzióját. Mivel ha részleteket írok be a keresőbe ("csókot kedvesemnek, kiszabták díjamat, arannyal kell hogy visszatérjek, mire fölkél a nap..."), nem ismeri fel, abból gondolom, hogy ezt a film fordítója írta. Lehet ám, hogy könyvtárban meg tudják nézni, van-e Alfred Noyes-kötet magyarul.
2009. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, megtaláltam! :)

Ha valakit érdekelni fog később, itt van angolul és magyarul is. :)

[link]

2009. jan. 29. 16:31
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én is vagy ezer éve keresem, de azt a változatot , ami az Anne filmekben van sajnos sehol nem találom.Van egy olyan gyanúm, hogy azt a szinkronhoz csinálták azt a fordítást, és abból csak az a rész van meg amit a filmben s hallhatunk.

Egy másik fordítást tudok küldeni: [link]

Sajnos szerintemma filmben hallottnak a nyomába sem ér.Bár lehet, hogy csak azért érzem így, mert annak a zenéje már a fülemben van:)

2009. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
jaaj most nézem, hogy neked is az a link van:P Akkor bocsi, hogy mégegyszer beírtam.
2009. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Loreena McKennitt megzenésítette, ha érdekel. Nagyon szép lett:)
2009. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!