Ebben az esetben kollégád mellé, vagy családtagod mellé állnál?
Adott egy munkahely.
A főnök remekül megválogatta beosztottait. Azonban az egyikről köztudott, hogy veri a feleségét, gyereket. Ugyan megvan mindenkinek a véleménye erről, de senki nem csinál semmit. A férfi mindennap bejár, elcseveg mindenkivel.
Ugyanakkor van egy másik férfi is, akivel szintén nincs semmi gond, mindenki szerette, egészen addig, míg ki nem derült, hogy párja nem nő.
Ezek után saját megrökönyödésemre épp a meleg férfi került kiutálásra munkahelyi közösségből, nem pedig az, aki félholtra verte a feleségét és gyerekét.
Ebben az esetben párod mellé állnál, aki helyesli a férfi kiközösítését (aki egyébként semmivel nem provokálta munkatársait, teljesen hétköznapi ember), vagy szemébe mondanád, hogy inkább azzal a munkatárssal kellene kezdeni valamit, aki megnyomorítja feleségét és gyerekét?
semmi baj a melegekkel, amíg nem kezdik az embert molesztálni. én egyik embert sem közösíteném ki, mert a munkahely egy dolog, a magánélet meg egy másik. ha a munkahelyen mindketten megállják a helyüket, akkor a kollégáknak semmi közük hozzá, hogy otthon mit művelnek.
de ha mindenképpen választanom kellene, akkor én az agresszív embert közösíteném ki.
Egy kollektívában az számít, hogy milyen csapatjátékos és mit tud az illető. A magánélet nem tartozik a munkahelyre.
De ha már önkéntes ítélkező szerepkörbe kényszerülnék, akkor a brutál heterót jobban elítélném, mint a békés meleget.
De amúgy én nem szoktam ítélkezni és véleményt mondani, hacsak nem kérnek fel rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!