Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Napoleon Boulevard-Júlia nem...

Napoleon Boulevard-Júlia nem akar a földön járni dal miről szól? Mert kívülről fújom az egészet de nem tudom. Már sok változatot hallottam de különbözőeket.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 18. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Júlia egy olyan lány, aki nem akar átlagos lenni. A többiek először irígykednek rá, aztán be akarják bizonyítani, hogy ők is meg tudják csinálni, hiszen Júlua semmivel sem jobb náluk. Mivel szembesülnek vele, hogy bármit tesznek, nem tudják utánozni, hiába tűnt könnyűnek, erőszakkal vissza akarják rángatni a talajra.
2022. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

“ hogy az énekesnő, Vincze Lilla is szervesen kivette a részét a dal elkészítéséből.


Van egy angol közmondás: "Aki egy fejjel magasabb a többinél, annak le kell vágni a fejét...." Ez a kedves kép volt a dalszöveg kiinduló ötlete. Már nem tudom, hol olvastam.Arra emlékszem csak, hogy egyből egy sor jutott eszembe róla: Júlia nem akar a Földön járni. Ennyi volt meg, ez viszont már jóval azelőtt, hogy elkezdtük volna a dalt csinálni - kezdte válaszát Erdész Róbert, dal készítője.”

.

[link]

2022. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számomra:

Júlia kicsit sokat gondol magáról, "el van szállva" magától, holott erre nincs semmi alapja. A realitással elvesztette a kapcsolatot, mivel "felszállt a fejünk fölé", " nem akar a földön járni", holott ő is ugyanolyan mint mindenki más, semmi speckó nincs benne: "nem volt se jó, se több minálunk", "se jó se szép".

Először próbálkoznak azzal, hogy utolérik, versengenek vele, megmutatják vagy neki vagy maguknak, hogy ők is vannak olyan jók mint Júlia - "Ha lebeg, hát lebeg, nagy dolog, mi is jövünk. / Hátrébb megyünk, innen nekifuthatunk / Próbálkozunk, vajon éppen nekünk miért ne menne." "Próbálkozunk kézzel-lábbal csapkodunk".

Mivel ez nem sikerül, később inkább lentről próbálják meg lehúzni a földre, hogy vegye már észre magát, szálljon le a magas lóról, csak hiába.

"Nem megy, tudom de ha már szállni nem lehet

Megmozgatunk itt lent minden követ

Célozgatunk egyszer még eltalálhatunk

Júlia kedves, jobb lesz önmagadtól földet érni"

És számomra van egy kicsit gúnyos hangvétele is, mintha ezt a csajt gúnyolná ki, aki "el van szállva magától".

2022. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk , hogy a végén miért vált át németbe, azt nem tudom, de kíváncsi lennék, hogy van-e / mi az oka... :)
2022. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy egy lányról írta aki öngyilkos lett, amikor mondja hogy : "Júlia nem akar a földön járni" ezzel elvileg arra céloz hogy már nem akart élni.. de lehet hogy, ez csak egy teória, de azért ezen is érdemes gondolkodni
2022. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Alapvetően a rendszerváltáskor íródott a dal.Julia egy szimbolikus alak. Azért lett ez a név végül mert sokáig nem volt Lilla névnap .Egyébként a rendszerváltásnak szóló dal, amiben az ember keresi a helyét
ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!