Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rövid történetekkel, vagy...

Rövid történetekkel, vagy mégis hogy?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok,de engem nagyon érdekel az irodalom,és ha felnövök,akkor is csak valami olyan munkát tudnék elképzelni magamnak,ami valamilyen szinten kapcsolódik hozzá.Egész jól megy az angol,úgyhogy elsősorban fordításra gondolok,viszont az írás is érdekel,de nem tudom,hogy hogyan kéne hozzákezdeni.
2010. szept. 12. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is olvasni kell, nagyon sokat, ha írni akarsz (nehogy olyat adj ki a kezed alól, amit más már megírt korábban). Fordítás akkor jöhet szóba, ha nagyon jó vagy nyelvkből, és van némi fantáziád is, mert nem elég lefordítani egy történetet, sokszor teljesen át kell írni, hogy a magyar közönség számára érthető legyen.

Neten tucatszámra jötten/jönnek látre írói oldalak, ahol lehet alkotni és művelődni egyaránt, itt próbálgathatod a szárnyaid. A lényeg, hogy sokat foglalkozz vele, mert csak így jönnek ki a hibák, és utólag olvasd néha vissza, amit írtál, mert csak így tudsz fejlődni.

2010. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Megfogadom a tanácsodat.Különben,ha befejezem az általánost(májusban),valószínűleg nylviskolába megyek.
2010. szept. 13. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!