Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A történetek és regények...

A történetek és regények miért múlt időben íródnak? Miért nincsenek jelen és jövő időben íródott történetek? :D

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott van az 1984 és A jövő század regénye, vagy a Harrison Bergeron/2081, ha nem számítjuk a sci-fit.
2010. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ööö... Én formailag értettem. :D Hogy mondjuk nem az van benne, hogy: "Kati letette a könyvet az asztalra", hanem: "Kati leteszi a könyvet az asztalra." vagy "Kati le fogja tenni az asztalra."
2010. szept. 5. 00:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igeidőre gondolt a kérdező :)
2010. szept. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arról tudsz mesélni, ami megtörtént, annak ismered a befejezését. Ezért ilyenek a történetek.


A jövő feltételezés lenne. Pl." mindjárt leteszem a könyvet, aztán felmegyek hozzád és..." Így nem lehet egy egész regényt megírni.


Jelenidőben írt szöveget olvastam már, de az is zavaró volt.

2010. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Darren Shan - Démonkönyvek sorozata jelen időben íródik. De a múlt idő a megszokott, így szerintem nehezebb ráhangolódni egy jelen időben írt könyvre.
2010. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van, csak kevés. Viszont az gyakrabban előfordul, hogy néha jelen időre vált az író. Főleg izgalmas jelenetekben. Pl. "Ekkor leteszi a könyvet, hátralép, villámgyorsan felkapja az asztalról a kést, és elindul áldozata felé."
2010. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!