Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy könyvről hallottam,...

Egy könyvről hallottam, amiben az egyik fejezet a halogatásról szól ennek a könyvnek a címét és szerzőjét keresem?

Figyelt kérdés

Szombaton reggel az egyik rádióadón hallottam egy riport részletet amiben egy könyvről beszélgettek aminek az egyik fejezete a halogatásról szól. Szeretném ezt a könyvet megvenni, csak sem a szerző nevét sem a címet nem hallottam. Szerintem nem lehet túl régi a könyv, mert a riport alapján úgy tűnt, hogy azért beszélgetnek pont erről a könyvről mert mostanában jelent meg.

Esetleg valaki tud ilyen könyvről, vagy a riportot ha hallgatta tudna segíteni?



2021. okt. 7. 11:45
 1/5 Hanna S ***** válasza:
Ha fiataloknak szóló könyvről van szó akkor Sean Covey „Életed 6 legfontosabb döntése” lehet estleg,de ez nem most jelent meg
2021. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megnézem a könyvet.
2021. okt. 8. 10:35
 3/5 Hanna S ***** válasza:
Megtaláltad?
2021. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van a dátum és az időpont, hogy mikor volt a rádióban a beszélgetés, esetleg le tudod szűkíteni, hogy melyik rádió lehetett, vagy mik az esélyes adók, akkor általában a neten elérhető legalább az adás struktúra, de jó eséllyel a teljes adás is visszahallgatható - bár van, hogy csak 1-2 hétig érhetők el a műsorok.


De ha nem ragaszkodsz ahhoz a könyvhöz, amiről nem tudunk semmit, akkor én beírtam találomra az egyik online könyvesbolt oldalán a keresőbe, hogy halogatás és kiadott legalább 3 könyvet, ami a címe alapján teljes egészében erről szól.


A téma egyik nagy klasszikusa David Allen: GTD - Getting Things Done című könyve, de már nagyon sokan át és feldolgozták, újragondolták, stb.


Én személy szerint Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét szeretem, amiben arról mesél, neki íróként milyen nehéz rávennie magát, hogy alkosson, leüljön írni és arra is ad néhány módszert, hogy erre más hogyan tudja rávenni magát. Viszont kevésbé technikai módszertanról szól.


Ennél a kérdésnél elég sok konkrét tanácsot olvashatsz, amik ilyen jellegű könyvekben szoktak szerepelni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2021. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2022. jan. 15. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!