Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki volt Ferenc József utóda?...

Ki volt Ferenc József utóda? Császárként halt meg? Mi történt halála után és a világháborúk veszteségei miatt Ausztriával?

Figyelt kérdés

csak nagy vonalakban. elolvasnám a wikin, de túl hosszú... :D csak kábé érdekel.

köszi!!


2010. aug. 31. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

történelemről érdeklődsz de olvasni lusta vagy? szomorú.

Károly lett a kvöetkező uralkodó, és neki meg a fia Habsburg Ottó, akinek a fia meg Habsburg György.

2010. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az utóda az unokaöccsének a fia, IV. Károly lett. Ha jártál iskolába, akkor illene ismerned a nevét. Két visszatérési kísérlete is volt, miután kimondták a Habsburg-ház trónfosztását.

Mi történt Ausztriával? Tudod, a trianoni béke nem csak arról szólt, hogy Magyarország területeket vesztett, hanem hogy az Osztrák-Magyar Monarchia (korabeli, közkeletű nevén Ausztria-Magyarország) felbomlott.


Egyébként hány éves vagy te, hogy ennyire tájékozatlan vagy? 10? És szerintem ha igazán érdekel, akkor elolvastad volna a wikipedia szövegét, akármilyen hosszú. De akár a tanárodat is megkérdezhetnéd. Biztos szívesen válaszolna.

2010. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ha nem tudnád, vakáció van, szóval a tanárt nem nagyon tudom megkérdezni.

egyébként 16 vagyok, de XX. századi törit nem tanultam, mert először hatosztályosba mentem, ahol az egészet újrakezdtük, aztán meg szakközépbe, ahol szintén. az őskortól. amúgy nem a trianoni béke érdekelt, egyszerűen csak nem csupán az osztrák törire voltam kíváncsi, hanem arra külön a császárság szempontjából.

szóval pl.: "Ferenc József 1916-ban mint császár halt meg, utóda I. Károly, ezután kikiáltják köztársaságot. Ausztriát (mivel ugye elveszítette a világháborúkat), megfosztották birodalma többi részétől."

2010. aug. 31. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ó! Vakáció - nemsokára vége!
2010. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát igen, elég szomorú itthon ülni, és ezen bánkódni, de azért MA MÉG az van...:D:D:D
2010. aug. 31. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy vicc, bár már szakállas

Ferenc József ül fent a mennyben és mellette valaki. Lenéz, látja a nagy tömeget a stadion körül, kérdezi, milyen meccs van? Osztrák-magyar- hangzik a felelet. mire a Ferenc József: Jó, jó de ki ellen?

Igen császárként halt meg, abban a tudatban, hogy fenn marad a birodalma.

2010. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha nem tudnád, vakáció van, szóval a tanárt nem nagyon tudom megkérdezni. "


És ez neked olyan marha sürgős, hogy pár hétig nem ér rá?


"Ferenc József 1916-ban mint császár halt meg, utóda I. Károly, ezután kikiáltják köztársaságot. Ausztriát (mivel ugye elveszítette a világháborúkat), megfosztották birodalma többi részétől."


Igen. És? Ez neked miért nem volt elég?

Detto ugyanez a helyzet Magyarország esetében is, csak itt IV. Károlyként koronázták meg.

2010. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most mit kell lehordani? nem azért van ez az oldal, hogy ha valakit érdekel valami, amit ebben a pillanatban esetleg nem tud megkérdezni a tanárától, megtegye itt?
2010. szept. 1. 21:38
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy utálom az ilyen tuskókat!
2010. szept. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!