Az miért van hogy ha valaki más származású,testalkatú,vallású,gondolkodású akkor az emberek kivetik, megvetik, kiközösítik?
Más sem megy egyfolytában, mint az idegen-imádat, szóval a kérdést fordítva kellett volna föltenni
Ha válaszolni is akarok, akkor a kérdés nem ilyen egyszerű, de vannak az emberek között távolságok, és ezek közül van olyan nagy is, ha valakinek a viselkedése, kultúrája számunkra visszataszító, akkor azért teljesen természetes, hogy nem fogunk rajongani
Végső soron értékrendbeli különbségek vannak, és ha én monogám vagyok, mások meg naponta mással izélnek mint az állatok, akkor azt hiszem érthető, hogy az ilyeneket mélyen megvetem
Az ember gyarló. Az emberek kivetnek, megvetnek, kiközösítenek mindent és mindenkit, csak bármilyen okot kell rá találni. A jelenkori politikát félretéve a hatalom megszerzésének, megtartásának legegyszerűbb módja az ellenségkép megteremtése, a fenyegető veszély kitalálása, ehhet meg a legkobb mód találni valamit, amire azt mondjuk, hogy ez tőlünk eltérő. Még akkor is, ha egyáltalán nem eltérő, csak erősen mondjuk és sokat. Az átlagember meg önállógondolkodásra nem képes, így erősítik a kirekesztést az emberekben.
Az meg már csak egy könnyű indok, ha valaki más származású,testalkatú,vallású,gondolkodású.
A vicces az, hogy ez nálunk mennyire ment mindig is, pedig aztán a magyarság igencsak kevert nép mindenféle származásból , vallásból, népcsooprtból. Pont ezért vagyunk ennyire színesek, különlegesek.
Mindenki ott érzi jól magát, ahol hozzá hasonló emberek vannak (pl. közös ízlés ételben, zenében, népszokásokban, vallásban, stb).
Továbbá nekünk magyaroknak a génjeinkben van szeretteink védelme, emiatt régebben ha csak egy másik faluból átment udvarolni egy legény, azt jól elverték. Ha másodszor is eljött a lányhoz, akkor is jól elagyabugyálták. Harmadszorra már általában befogadták kitartása, bátorsága miatt.
Valami ellen menni egy nagyon mély, belső, génszintű "eccerű" megoldóképlet. + marha gyorsan meg lehet vele "magyarázni" nagy dilemmákat, azok megoldásának erőfeszítései nélkül.
Az egyszerű, aluliskolázott társadalmi rétegek ösztöneit könnyen fel lehet kelteni a valami vagy valaki elleni harc, lázadás szellemével+igéretével és befogni a politikai vitorlákba az így kavart szelet.
Végső soron a társadalom 90%-a nem nyer rajta semmit csak feszültséget, meg a hitet, hogy valami jobbnak, valami változásnak a részese, mozgatója volt. Pedig egyszerűen csak egy tömegszavazó volt, aki fenntartotta a vezető hatalmát.
Javaslom George Orwell: 1984 c.regényét, mint sci-fi disztópiát és az abban olvasottak felismerését a mai magyar politikai kommunikációban.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!