Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szórásos temetés csak hazánkba...

Szórásos temetés csak hazánkban létezik?

Figyelt kérdés
Külföldön sehol nem ismert ez a temetési mód?
2021. márc. 4. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Honnan veszed?
2021. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ahol hamvasztás van, ott a szórás is ismert, Amerikában, Európa országaiban, Indiában...persze vannak kisebb eltérések.
2021. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam keresni sok mindenre: "scattering ashes", "spray funeral", stb... de egyetlen releváns találat sincs. Egyedül az "ash fountain" hoz szórásos temetési képeket, de azok viszont mind magyar vonatkozásúak.

Szóval hálás lennék, ha valaki elárulná, angolul pontosan mi a "szórásos" vagy "szóróparcellás temetés", mert egyetlen árva képet nem találtam eddig külföldi oldalról erre vonatkozólag.

2021. márc. 4. 22:20
 4/11 A kérdező kommentje:
De az is elég, ha belinkeltek néhány nyugati vagy amerikai szórásos temetési képet vagy oldalt..
2021. márc. 4. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Pl

[link]

2021. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: ez nem az, amiről beszélek. A szóróparcellás temetés az, amikor egy szökőkút tetejére helyezik az urnát, és a vízsugár automatikusan szétszórja. Amit belinkeltél, az csak egyszerűen a hamvak kiszórása kézzel az urnából valahova.
2021. márc. 4. 22:54
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Elképzelhető hogy csak magyar szokás, én ilyet hogy szökőkúttal szóratják szét a hamvakat még soha nem hallottam. A környezetemben mindenki aki már temette el így a szeretteit vagy a Tiszába vagy a Dunába szórta a hamvakat, Mindenszentekkor pedig virágot szoktak a vízbe dobni. Lehet persze csak én éltem eddig kő alatt és ez tökre megszokott máshol, de az biztos hogy nekem ezzel újat mondtál.
2021. márc. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Budapesten 3 temetőben van ilyen lehetőség, és néhány nagyobb vidéki városban is elérhető:

[link]


Külföldön ez teljesen ismeretlen?

2021. márc. 5. 00:28
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Már hogyne lenne inkább külföldön ismert. Nem csak kutakba szórják, tengerbe, folyókba, hegy tetejére, repülőből szórják ki, kilövik az űrbe, tömbökbe alakítják, apránként eladogatják, nyakékben hordják, festményt csinálnak belőle stb.
2021. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen lehet külföldön is. #7-nek üzenem, hogy én voltam ilyen temetésen, hogy vízzel végigfolyatták a hamvakat a növényeken, de nekem ez nagyon megrázó volt. Eleinte néztem "miért ilyen koszos a víz?" aztán kititsztult és rájöttem, hogy a nagyanyámat láttam kifolyni egy csövön és végig a növényeken. Nezhettek hülyének, de én azt hittem a növények öntözése csak a ceremónia mellékes része, ami csak úgy dísznek van, egyébként meg elásták valahol a földbe, nem azt, hogy ez a temetés.

Szóval engem ezzel nem vették meg😅 Ha lehet, én szeretnék hagyományos módon a földbe kerülni és kapni egy szép sírkövet, ami jelzi az emlékemet és halottak napján a szerető rokonaim szép gyertyákat visznek majd rám.

Nagyanyámról ez nem mondható el, kvázi egy tömegsírban van, senki se tudja, kire visszük a mécsest, odarakjuk random emberek random mécsesei közé, nekem ez nem az igazi😫

2021. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!