Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A spanyol nyelvű országok...

A spanyol nyelvű országok lakói miért néznek fel így a németekre?

Figyelt kérdés
ezt már több ismerősöm is mondta, hogy Németországot a földi paradicsomnak tekintik, meg pl. nem egy dél-amerikai sorozatban is úgy említik Németországot, mint a világ egyik leggazdagabb, legjobb országát. pedig hozzájuk képest spanyolország is a menyország akkor hogyhogy nem azt istenítik?:D
2010. aug. 11. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert Latin-Amerikaban sok nemet el akarmilyen furcsan is hangzik (pl. Braziliaban hatalmas koloniajuk van, rengeteg nemet oda vandorolt ki a masodik vh alatt, utan is). Ott ugy gondolkodnak meg a mai napig is az emberek, hogy hofeher bor=europai, siker, gazdagsag, szepseg, kreol bor=szegenyseg, ehinseg, spanyolok leszarmazottja, kitorhetetlen sikertelenseg. Mivel ok maguk igy gondolkodnak, ez tenyleg igy is van nagyreszt...a spanyolokat meg nem mindenki szereti tortenelmi okokbol. Nemetorszag nemcsak szamukra paradicsom, hiszen Europa leggazdagabb, legnagyobb gazdasagaval rendelkezo orszaga (ez objektiv mindamellett, hogy en pl. nem szeretem Nemetorszagot, eltem ott).
2010. aug. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, es persze a spanyolok mellett a portugalok is ott vannak. Gondolom, hogy a nemet testesiti meg nekik a gazdasagi sikert es mashogy neznek ki es naluk a tipikus feher ember gazdag. Az meg tetszik nekik, ahogy pl. az azsiaiak is felneznek a feherekre, mert szerintuk jol neznek ki.
2010. aug. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Amit az első is írt! A német bevándorlók általában a Dél-Amerikai országokban sikeres emberek lettek.

"ezt már több ismerősöm is mondta, hogy Németországot a földi paradicsomnak tekintik, meg pl. nem egy dél-amerikai sorozatban is úgy említik Németországot, mint a világ egyik leggazdagabb, legjobb országát."

Mert így is van pl szerintem(és sok ember szerint) is a világ egyik legjobb országa.

" pedig hozzájuk képest spanyolország is a menyország akkor hogyhogy nem azt istenítik?:D"

A közép-dél-amerikai országoknál tényleg jobb, de NO élhetőbb mint SO.

Nem értem mit nem értessz...

2010. aug. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második világhaborúba oda emigrált a sok tudjátokki és bizony nem kevés pénzt vihettek.
2010. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!