Csata során hogy különböztették meg, hogy ki az
ellenség?
Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor a csatatéren karddal egymásnak estek, honnan tudták, hogy nem-e a saját embert öl éppen meg.
Filmekben úgy ábrázolják, hogy mondjuk mindenki páncélban van és kby akit ér azt leszúrja.
Való életben ez, hogy történt? Volt valami megkülönböztető jel, amit viseltek? Volt ezt idő felmérni? Vagy sokszor saját embert is megöltek?
2020. júl. 9. 09:53
1/7 anonim válasza:
Ruházat és fegyverzet alapján.
2020. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 hollófernyiges válasza:
A pajzson vagy a tabardon általában viselték a hűbéruruk vagy városuk címerét. De a filmek teljesen hamisan ábrázolják a csatákat, hogy teljesen összekeverednek a sorok és mindenki csapkod mindenfelé. A gyakorlatban a seregek egy tömegben maradtak, csak az arcvonal csapkodta-szurkálta egymást. Ahol teljesen felbomlottak a sorok, az a fél általában veszített.
2020. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Igen, pajzson, ruhán a címert nézték, meg aki szemből jött az volt az ellenség, aki a hátad mögött az meg a barát. :) De ha nagyon összekavarodtak a népek, akkor bizony előfordult, hogy saját embereiket is megölték véletlenül. Vagy direkt, amikor pl nyílzáport zúdítottak a támadókra, de már saját emberek is voltak ott elkeveredve a tömegben. Ez még belefért, járulékos kárnak vették, úgyis elestek volna, "még így jobban jártunk".
2020. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Sisakok mellvért páncélok ruhazat eltértek és a sodronyingen volt címer , arcból is megismerhető az ellenfél , tipikus angol germán francia szláv fejek vannak .
2020. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Különböző egyenruhák és sisakok alapján
Bár még igy is előfordul csata közben, hogy véletlenül a saját katonáját lövi le valaki
2020. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nem volt igazán szükség megkülönböztetésre, mert a filmekkel ellentétben csatasorban és alakzatokban harcoltak. Minden egységnél volt egy zászlóhordó. Onnan meg lehetett ismerni, hogy melyik egység kihez tartozott.
Néha viselték a címerüket, de ez ritka volt. Meg amúgyis az átlag paraszt nem ismerhetett minden címert. Ha megnézel ábrázolásokat a korból, akkor a felek gyakran ugyanúgy néztek ki, de mivel csatasorban maradtak, nem kellett megkülömböztetni ki kivel van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!