Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Képesek- e a romák (cigányok)...

Alex22 kérdése:

Képesek- e a romák (cigányok) megváltozni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Az elmúlt... párszáz évben képtelenek voltak...
2010. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Akarat híján?
2010. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Vannak olyanok, akik igen, ők tanulnak, dolgoznak, rendesen nevelik a gyereküket, szóval a gyerekek is tanulnak és majd dolgozni fognak.

Csak sajnos nem az ilyen családok vannak többségben:S

2010. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Kokas Lajos ***** válasza:
75%
Az előző "átkos" rendszerben hatékonyan működött a szocializáció. Akkor a nem rentábilis munkahelyeket szaporítottuk, de munkát adtak az embereknek, a cigányoknak is. Evvel tendenciát csináltak egy dolgozó életformából, méltóságot adtak annak aki munkából akart megélni. Ma a segélyekre költünk ugyanannyit, vagy talán többet, ezt még senki sem merte kiszámolni. A különbség csak annyi, hogy sikerült kitermelni olyan generációjkat, ahol igazolta magát az a tény, hogy munka nélkül is meg lehet élni. Nem a régi rendszert sírom vissza, de nem akarom elfogadni a jelenlegi vezetés (bármelyik) dilettantizmusát ebben a kérdésben!!!!
2010. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Nővérem egy cigány munkatársa mondta a következőket:

a legnagyobb gond a romákkal az, hogy velük nem úgy kell bánni, nem úgy kell őket tanítani, nevelni, mint mondjuk pl. a magyart. Ez azért van, mert az ő kultúrájuk teljesen más. Pl. nekik természetes, hogy megy az utcán és mondjuk leszedi a szomszéd cigány fájáról a gyümölcsöt, mert tudja azt, hogy a szomszéd is leszedi majd az övéről, ha megkívánja. vagy: elviszi a másik cigány gyerek biciklijét, mert majd a másik is elviheti az övét. Apuka este otthon, amikor beszámol valamiről ( ami egyértelmű hanta) az nekik nem hazugság, hanem mese. Szóval ilyenek vannak náluk. A kisgyerek bekerül mondjuk óvodába, ahol azt tapasztalja, hogy ami az ő köreikben teljesen megszokott, az már az óvodában tilos. Tehát ilyen kettősségben nevelődik. A többség pedig nem fogja elfogadni a mi kultúránkat, mert az ő kultúrája más.


Én azt vallom, hogy nem h..ség az, hogy a cigányok járjanak saját iskolába és legyenek saját cigány pedagógusaik. Szerintem sokkal jobban tudnának pl. tanulni. Be kellene látni, hogy kultúrális különbségek vannak a magyar és a cigány között és senkinek sem jó, ha rá akarjuk erőltetni a másik kultúráját. a jelenlegi cigánysággal az a gond, hogy már eleve gyerekkorban nem kezdik el megfelelően nevelni ( mármint szerintünk magyarok szerint. Olyan pedagógusok, akik szintén cigányok sokkal jobban meg tudnák velük találni a hangot és akkor lenne esély arra, hogy ők mis beilleszkedjenek a társadalomba.


De ha ezt valaki kimondja, hogy cigány gyerekeket külön tanítsuk, akkor az már rögtön negatív diszkrimináció, pedig az ő érdeküket is szolgálná. amíg ez nem lesz, addig erőlködhet bárki, nem fognak megváltozni.

2010. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
utolsóval teljes mértékben egyet értek.
2010. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
a képességük meg van hozzá, csak az akaratuk nem. Nekik ez így jó. Mi, hülye magyar emberek azért adózunk, hogy ők megvehessék nagy kocsikat, aztán megverjenek és kiraboljanak minket.
2010. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Kokas Lajos ***** válasza:
100%

Vigyázni kell a pozitív diszkriminációval is! Nagyon kényes kérdés, hogy mit enged meg a tolerancia. Hogy lehet megtanítani egy csöpp cigány gyereknek, azt hogy csak egy másik cigány gyermek kerékpárját "lophatja" csak el, mert a többieknek bizony más a kultúrájuk? Későbbiekben megváltoztatjuk-e a BTK.-t, hogy a gyermekkorból megmaradat beidegződés, csak etnikai sajátosság és nem bűncselekmény?

Elvtársak gondolkozzunk! Már régen nem húzzuk a hajuknál fogva a kiszemelt feleségeket a barlangba mi sem, pedig nagyon ősi tradiciója van ennek!! (Én egy kicsit sajnálom is, hogy már nem természetes!) Szép dolog a hagyomány, meg is kell őrizni belőle a szép táncokat, az érzelmes halgatós dalokat, a finom ételeket, de nem mindent!!! Nem kell elkülöníteni egy népcsoportot sem. Jó példa a Szlovák kissebség (én ezt ismerem), teljesen normális iskolába járatják a gyermekeiket, de fen tartanak ( majdnem önerőből, nem mások álltal!!!!!) közösségi házet, ahol ápolják kultúrájukat, nyelvüket, szokásaikat. Ez talán egy kicsit szimpatikusabb alternatíva!

2010. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sokan feltették már ezt a Kérdést. Sokan azt mondják, hogy nem. Páran azt mondják igen. Sokan azt mondják, hogy el kell küldeni őket innen Mo- ról. Valaki azt mondja, hogy atomot nekik. De még is a magyar kormány azt akarja elérni, hogy a magyarok és a cigányok békében éljenek. A romákat sokan azért utálják, mert az adóinkból élnek, vagy mert vissza feleselnek, beszólnak, kötekednek és verekedést szítanak.


Még egyszer megkérdem : Képesek- e a romák (cigányok) megváltozni? Én annyit mondok, hogy Igen.

BIZONYÍTÉKUL EZEKEN A LINKEKEN: http://www.youtube.com/watch?v=qXLD4nKUFBI (Ezen a videón az Uszka -i romákról van egy riport: nem isznak, nem káromkodnak, nem lopnak stb.)


[link] (Ezen a videón az Ózd-i romákról van szó, páran elmondják, hogy milyen volt életük és mi változtatta meg őket.) OLYAN VIDEÓKAT TALÁLSZ AMIK BIZONYÍTJÁK, HOGY IGEN


HA TÉNYLEG MEG AKAROD TUDNI, HOGY KÉPESEK- E MEGVÁLTOZNI NÉZD VÉGIG. NE ÍTÉLJ EL HAMARKODOTTAN.

HA BÖLCSEN AKARSZ ÍTÉLNI NÉZD VÉGIG ÉS MEGTUDOD, HOGY MI VÁLTOZTATTA MEG AZ ÉLETÜKET.


Beraktam egy érdekes cikket egy roma gyerekről (Szabó Azusa), aki elmondja élete történetét és azt is, hogy mi változtatta meg. (Ő most egy Keresztény rap-per)

Ha tényleg érdekel a cikk, akkor teljesen lent találod.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

--


-

--

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

--

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Részlet SzabóAzusa: Gyere haver című dalából.



Van, aki hisz Istenbe van, aki nem. Több ével ezelőtt én sem hittem, de egyszer csak megváltozott minden, amit róla gondoltam. Azt hittem, hogy Isten egy kitalált személy, akit régen azért találtak ki az emberek, hogy legyen miben reménykedni, hogy majd jobb lesz a halál után. De ez nem így van. Mikor még nem tudtam Isten valós létezéséről, rengetek olyan dolgot, tettem, amivel nemcsak Isten ellen, hanem a saját életem ellen cselekedtem. 4-szer kíséreltem az öngyilkosságod. Ittam és drogoztam. Loptam és hazudtam. Vénásan szúrtam magam speedel. Ez már nagyon kevés volt nekem és kacsingattam a heroin felé. Mellette kipróbáltam még az lsd-ét, a hasist, több fajta extazy tablettát, és a füvet. De Istenek nem ez volt a terve velem, hogy meghalva találjon rám valaki.


A nagy kérdés!


Isten utamba vezérelte a sógoromat, aki egyből előállt a kérdéssel. Akarok-e megtérni. Én természetesen nemet mondva ott hagytam. Azt nem tudtam, hogy mi az a megtérés, de azt igen miért nem. Mondtam magamban, iszok, cigizek, drogozok, csúnyán beszélek, nem térek meg. Aztán jött az 1997-es aids világnap. És én, elgondolkoztam, azon mi van, ha aids-es vagyok. Mikor volt pénzünk-vettünk több tűt is. De ha nem akkor tudtuk, hogy mások hova teszik a tűt és elloptuk tőlük. Ilyenkor a más által használt tűvel többen is beszúrtuk magunkat. Olyan is volt mikor elmentünk egy dillerhez, hogy vegyünk anyagot és már a legközelebbi nyilvános wc-be szúrtunk. Emlékszem egyszer mikor beszúrtuk magunkat és ki-be huzigáltuk a vért az injekciós tűbe, ami benne volt a karomba bele tokosodott az anyag. Ki tudja mi lehetett benne. Ekkor én megijedtem és haza mentem, míg a barátom kért egy másikat. Szóval ezen a bizonyos aids világnapon elmetűnk szűrésre. Ekkor kiderült, hogy gyógyíthatatlan hepatitis c vírusunk van. Pár napra rá be is kerültem vele a Budapesti Hárshegyi kórházba. Innen is kidobtak két hét múlva, mert lehordtam mindenek a főorvosnőt. Szilveszter előtt pár nappal jöttem ki a kórházból. 30.-án loptunk még speedet a barátommal és belőttük magunkat.


Isten megszólított!


Szilveszter napján minden megváltozott. Reggel elmentem a barátomhoz és kaptam tőle egy doboz cigit és haza mentem. Este mikor néztem a tv-ét nagyon elszomorodtam. Azon gondolkoztam, hogy se pénzem, se kajám, se drog, se ital, se buli akkor minek élni. Eldöntöttem, hogy megint megkísérlem az öngyilkosságot. De mintha egy hang szólalt volna meg bennem, ha megtérsz, abba hagyod a drogozást. Engedelmeskedtem a hangnak. Eldöntöttem megtérek. Ez a szilveszteri nap csütörtökre eset akkor. Másnap apámmal lementem egy kocsmába és elmondtam neki, hogy meg akarok térni. Elég volt a drogozásból. Mikor arra lettem figyelmes, hogy sógorom sógora megjelent a kocsmába. Szóltam is egyből vigyen el oda ahová ő, jár. Azt mondta, menjek el egyedül. De én nem akartam egyedül menni ezért megbeszéltük, hogy szombaton találkozunk. Nem jött el. Nagyon szomorú lettem. De meg van írva, hogy „nem mi válaszuk Istent, hanem Ő választ ki minket”. Szóval hétfőn összefutottam a nővéremmel az egyik boltba, akivel két év alatt csak egyszer beszéltem. Akkor is vagánykodtam neki, hogy mit teszek magammal és mutogattam a karomon a tű nyomokat. Háttal álltam neki és rám köszönt. Elkezdtünk beszélgetni, és azt mondta nekem hallja, meg akarok térni. Mondtam neki igen. Azt mondta nekem nem jó dolog Istennel szórakozni. De én azt mondtam neki, hogy komolyan gondolom. Megbeszéltük, hogy szerdán felmegyek hozzájuk. Megadta a címét és haza ment. Én már alig vártam a szerdát


A nagy nap!


Végre eljött és felmentem hozzájuk. Több keresztény is volt ott akkora már. És elindultunk a gyülekezetbe. A kinézetem teljesen drogos volt. Egy nagy gyík volt az orromba. A fülembe egy nagyon vastag fülbe való. Az arcomra pedig rá volt írva, hogy drogos. Le se bírtam volna tagadni.


Rólam beszélnek a gyülekezetbe!


Azon az Istentiszteleten nem volt prédikáció, hanem egy olyan fiú tett bizonyságot Istenről, aki szintén drogos volt valamikor. Ahogy hallgattam ezt a fiút, éreztem, hogy rólam beszél. Teljesen magamra ismertem az ő életéből. A végén megkérdezte a prédikátor ki az, aki meg akar térni? Az jöjjön, ki majd imádkozunk érte. Mondta a sógorom, egyből menj ki. Mire én. Nem tudok imádkozni. De ő azt mondta majd ők, imádkoznak. És mintha megfogott volna valami elindultam ki a színpad felé. Én voltam az első, aki ki ért. Pont szembe álltam a prédikátorral. Elénekeltek két dalt majd azt mondta, hogy mondjuk utána és elmondta a megtérők imáját. Alig vártam az ima végét, mert ha még szolok két szót ott sírom el magam mindenki előtt. Aztán egy pásztor oda lépet hozzám és megáldott. Mikor visszamentem a helyemre nagyon forró volt a mellkasom. Gondoltam biztos éhes vagyok. Akkoriba sokat éheztem. De rájöttem, hogy akkor a gyomromnak kéne égnie nem a mellkasomnak. A sógorom megkérdezte, egyből mit érzel. Mondom neki forró a mellkasom, de nem tudom, miért lökdösnek. Azt mondta, amire azt hittem, hogy lökdösnek az a Szent Szellem ereje, ami megérintett. Mikor hazafelé mentünk mondta a sógorom a sátán most támadni fog. Én meg gondoltam magamban hagy támadjon, mert nem hittem, hogy van ilyen.


A sógoromnak igaza volt!


Már majdnem otthon voltunk mikor találkoztam az egy diller sráccal, aki anyagot kínált nekem. Elutasítottam és elmondtam neki mi történt velem. Másnap hajnalban arra ébredtem, hogy a gyík, ami az orromban volt most a két ujjam között van. A mai napig sem tudom, hogy került oda. Mindig úgy vettem ki, hogy benyúltam az orromba az egyik ujjammal kinyomtam a másik kezemmel, pedig kivettem. Reggel mikor felébredtem több cigit szívtam el mit, amennyit egyébként szívtam. Elindultam vissza a kórházba kontrollra. Az úton olyan türelmetlen voltam, hogy az elmémmel káromoltam az Istent. Miközben utaztam a buszon egy könyvecskét, olvastam, ami arról szólt mi az a megtérés, keresztség, Szent Szellemmel való betöltekezés. Mikor oda értem a kórházba rájöttem a sógoromnak igaza, van.


Teremjetek megtéréshez illő gyümölcsöt!


Ott szívtam el az utolsó cigit. Azóta se cigizek, és nem drogozok. Megtérésem után két nappal kivettem a fülbevalómat is. Rengetek rossz dologtól szabadított meg engem Isten.


Isten áldásai gazdagítanak!


Megnősültem és van három gyerekem. Egy jól menő Kft rész tulajdonosa vagyok. Meggyógyultam a májgyulladásból. És legfőképpen hálás vagyok Istennek az Ő Fiáért Jézusért. Aki mind ezt megszerezte nekem a golgotai keresztfán.


Evangélium!


Mert az Isten úgy szerette a világot, hogy az Ő egyszülött fiát adta érte, hogy aki hisz Ő benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Jézus meghalt az én bűneimért, eltemették és harmadnapon feltámadt, hogy igaz emberként álljak az Atya Isten előtt. És nem csak én, hanem te is. Az Ő Vére ma is kegyelemért kiált. Minden bűnt és a bűnnek minden következményét felvitte a keresztre. És legyőzte a halált és azt, akinek hatalma van a halálon, mégpedig az ördögöt. Aki befogadja Őt Isten gyermekévé, válik.


Megtérő ima!


Isten előtt elismerem bűnösségemet. Elismerem, hogy sokat vétkeztem ellened. Most megbánom ezeket, és kérlek, költözz az én szívembe, végy ott örökké való lakozást. A Jézus nevében ámen.


Az ima következménye!


Ha hittel mondat el ezt az imát, akkor neked is gyökeresen meg fog változni az életed úgy, ahogy nekem is megváltozott. Amikor szólt hozzám az Úr, hogy térjek meg 7-nap telt el a megtérésemig. Neked ne keljen hét nap. Te már most tedd meg ezt a lépést és örök élted lesz abban a pillanatban.


Isten áldjon meg."


Ha hallani, akarsz tőle egy dalt, akkor katt ide: http://www.youtube.com/watch?v=6PNXPfE507Y


Ha tetszett akkor letöltheted itt az egyik albumát:

[link]


Ha nem jó a link, akkor gyere erre az oldalra [link]

Az oldalon meny lentéb és találsz egy olyat, hogy "AZUSA Isten,Jézus,Szent Szellem,Break Dance, Hip-Hop" és erre kattincs és a töltés elindul.

2010. júl. 28. 12:31
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akar megváltozni,az nem fog......az a baj,most nincsenek erre ráutalva......volt rá 600 évük!
2010. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!