Nagyon közhelyes ez a dolog?
Régóta gondolkoztam rajta, hogy kirakjak-e egy idézetet Facebookra. Nem vagyok a híve, soha nem posztoltam még ilyet, (sőt, egyáltalán nem szoktam posztolni) és nem is tervezek többet. A rövid leírás részbe szeretném illeszteni, ahová sokan szoktak nagyobbnál nagyobb baromságokat írkálni, nekem ez a mező eddig üresen tátongott. Utálom a közhelyes, lélektelen, tömeg dolgokat, de a jelenlegi élethelyzetemhez nagyon passzol ideológiailag a mondat amit idéznék. (Konkrétan Madách Imrétől Az ember tragédiájából egy sort)
A kérdésem tehát az lenne röviden, hogy egy ilyen dolog az én helyzetemben nagyon közhelyes? Ha ti ránéznétek a profilomra, és ezt látnátok milyen véleményt fogalmaznátok meg? Taszítana, semlegesen hatna vagy inkább vonzana a dolog?
A válaszokat előre is köszönöm! :)
Én a következőket átgondolnám előtte:
1, Egyező-e az idézet a személyiségemmel, az életstílusommal?;
2, Mit szeretnék vele elérni? Figyeljenek rám? A fájdalmamat/örömömet kifejezni vele? Segítséget kérni?;
3, Mi lehet a következménye? Mi lehet a legrosszabb/legjobb, ami érhet miatta?
Én is rajta vagyok a FB-n, de a chat-en kívül nem használom semmire sem, így semmi nincs rajta.
A küzdj és bízva bízzál, az mondjuk kicsit közhelyes, szeretem ezt a művét, fontos rész belőle, de olyasmi amit azok is osztogatnak akik talán soha nem is olvasták, és fogalmuk sincs milyen előzményei voltak ennek a néhány szónak. Más idézet ebből, amit úgy nagyon közhelyesnek gondolnék nem jut eszembe.
Viszont ennyire nem gondolnám túl a helyedben, ha valamit magadénak érzel egy szövegből ted csak ki, aki ebből ítél meg másokat annak a véleménye nem sokat számít. Az öndicsőítős, sajnáltatós szövegek a gázak, mint az "anya vagyok..." vagy "az önzetlen emberek..." ennél még a már teljesen kiüresedet "élj a mának" típusú idézetek is jobbak, ezekből már valamennyire lehet következtetni az ember személyiségére, de csak mert már-már közhelyesnek hat egy egyébként jó szöveg, még nem mondd el semmit arról aki ezt kiteszi.
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
Igen, nekem is a magyar szépirodalomból az egyik kedvencem ez a mű. Bevallom, hogy többször olvastam, mert nagyon tetszik Lucifer karaktere és az alaphelyzet, hogy történelmi pillanatokban láthatjuk Ádámot rájönni arra, hogy mennyire törékeny az emberi élet, hogy küzdeni kell a létért, a jobb sorsért. Igazából pont ezt szeretném idézni:
„A cél halál, az élet küzdelem,
S az ember célja e küzdés maga.“
Tudom, amit írtatok az igaz, nem szabad az ilyen felszínes emberek véleményére adni. Ezzel tisztában vagyok. Csak tényleg szokatlan számomra ez a posztolgatós dolog, gondoltam ezért is kérdezek rá. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!