Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a lányom már 14 éves...

Ha a lányom már 14 éves kellek ahhoz ha lejárt a személyi igazolványa és másikat akar?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 14 éves kortol nem kell szülő.
2019. aug. 8. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Ha lejárt a személyi igazolványa, akkor nem ő akar másikat, hanem kell neki. Egyébként elég furcsa, mert 14 évesen kapja, legalábbis én akkor kaptam az elsőt. 18 éves korig kellesz, mert te a szülője, de menj be a polg.mesteri hivatalba és kérdezd meg pontosan, hogy mi kell az új okmányokhoz.
2019. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Iskola első osztálya előtt már kell személyi mert a diákot csak igy lehet megcsináltatni.
2019. aug. 8. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vszeg idősebb valamivel, huszonéves vagyok, nekem is még 14 felett kellett az első anno, én is rácsodálkoztam, hogy már kisbabának is csinálnak (és értelmét se làtom, 10 evig használni baba/kiskori fotóval...). Na mindegy.

Kérdező, 14 évesen még nincs önálló aláírási joga, kellesz hozzá törvényes képviselőként szerintem.

2019. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtem, mégsem kellesz, ebben aláírhat önállóan. :)


"Cselekvőképtelen kérelmező esetében a törvényes képviselő jár el, de ekkor is meg kell jelennie személyesen a kérelmezőnek, kivéve, ha a személyes megjelenésben egészségügyi okból akadályozott. A korlátozottan cselekvőképes kiskorú és a cselekvőképességében részlegesen korlátozott nagykorú jogosultat a személyazonosító igazolvány kiadása ügyében megilleti az eljárási képesség."

2019. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor jol gondoltam. Egyébként a nyaraláshoz is kell személyi. Csak úgy engednek át a határon ha a gyereknek is van akármennyi idős.
2019. aug. 8. 10:53
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Születési anyakönyvi kivonatot küldjél vele.
2019. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Első, én is csodálkoztam régebben mert szintén 14 évesen kaptam személyit. Utazáshoz akkor mindig kellett az útlevél, nem volt fontos a személyi. De ma már tényleg kaphatnak a babák is ahogy adókártyát is. 14 évesen már nem kell szülő, amikor én mentem cserélni, első kérdése volt az ügyintézőnek hogy vagyok-e 14 mert az alatt szülő kell. Más tészta hogy 24 voltam épp :D
2019. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!