Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy kiadattass...

Mi kell ahhoz, hogy kiadattassam a saját verses könyvemet?

Figyelt kérdés

Nem most szeretném, viszont, amióta tudok írni, írok verseket. Nagyon sokat fejlődtem és változtam, mára meglett a saját stílusom, és elkezdtem nagyon jó, igényes, pontos verseket írni. Persze, ezeket nem én állítom, mivel é negatívan vagyok szubjektív magamhoz, de a volt magyartanárom a mostani magyartanárom, ósztálytársaim (akiknek van irodalmi érzékük)állítják, hogy jól írok. Nem szabadversekben utazom, hanem olyanokat írok, amiben kötött a forma, ritmika, ügyelek a rímekre, a rímszerkezetre, a szótagok számára, és arra is, hogy mindig legyen sztorija. Ezt mennyire kedvelik ma? Mivel hogy egy-kettő költőn kívül, nem tudok többet, aki nem szabadverseket írna. Így lenne esélyem arra, hogy egy páran felfigyeljenek a verseimre?

Előtte próbájam interneten keresztül megismertetni magamat vagy a névtelenségből is lehet kiadatni?

Nem tudom, mennyire érthetően írtam le, most csapott belém a gondolat, és még nem hánytam-vetettem meg az elmémben...



2019. aug. 5. 10:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Nézzétek el nekem a helyesírási hibákat, új telefonom van, és még nem állt rá az ujjam!
2019. aug. 5. 10:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű négy betűs szó pénz, nem kevés, hanem sok (közelebb lesz az 1 millióhoz mint a félhez). Nem is igazán a nyomdaköltség a sok (az néhány száz ezer forintból kijön 1000 példány), hanem az előkészítés, grafikus stb. Utána vagy megfizetsz egy ügynökséget (aki vagy lát benned fantáziát vagy nem) és akkor talán terjesztik a könyvedet vagy járhatod a boltoakt, hogy valaki valahol kitegye a polcra. Megvenni nem fogja senki de próbálkozni lehet. Pénzed úgyse lesz belőle amíg valaki fel nem kap és tényleg annyira jó vagy.

A neten olcsóbb, és megnézed mennyi tényleges olvasód lesz. Bár azok a számok sem igazán mondanak semmit. De iránynak jó.

Ami még segít, hogy nézegetni kell a pályázatokat és azokon indulni minnél többször, és ha ott van pozítiv bírálat akkor érdemes bármivel is próbálkozni.

2019. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak sok pénz kell hozzá, más nem.
2019. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokat fejlődtem és változtam, mára meglett a saját stílusom, és elkezdtem nagyon jó, igényes, pontos verseket írni. "


Ezt te érzed így, vagy valamelyik költőtárs is megerősítette? Nem árt kiadás előtt valami független kontrollt is kérned.

2019. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezeket egy ismerősöm mondta. Megbízható ember, egy pár könyvet is lektorált. És nem állt volna érdekében hazudni, és magam is látom, hogy ha ósszehasonlítok egy-egy sort.
2019. aug. 5. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm a mérvadó, mivel bármelyik versemet is küldtem el, elmondta, ha jó, ha rossz, segített kijavítani, vagy mondta, hogy égessem fel, tehát őszinte velem, mindazonáltal magyartanárként dolgozott, elég sok éve olvas, tanít, ír (nem jelentetett meg) verseket.
2019. aug. 5. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a része rendben van :)


Mi a célod? Boltban is forgalmazni a kötetet, vagy "csak" megjelentetni x pld-ban, könyvtáraknak, ismerősöknek adni belőle?

2019. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A legelső opcióra is gondoltam, vagyis boltban, de félek, higy ez csak nekem lenne anyagi teher, és semmire nem vezetne...
2019. aug. 5. 18:18
 9/9 Csicsky ***** válasza:

A vereseskötetet elküldheted a Magyar Elektronikus Könyvtárnak is (itt részletesen le vannak írva a beküldés feltételei):

[link]

Én is küldtem már be írásművet – verseskötetet (nem volt feltétel, hogy a verseskötet saját ISBN-számmal rendelkezzen).

2019. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!