Melyik “jobb” döntés?

Figyelt kérdés

Matematikus bsc (alkalmazott mat. Szakiránnyal) után Programtervező informatikus msc-t végezni jobb szerintetek, mint mernökinfós bsc és msc?

Elsőre matekot akarok tanulni, mert ez érdekel, és utána az infós része. Ez járható út lenne, vagy a mai piaci igényekhez viszonyúlva, érdemesebb inkább rögtön infós szakkal kezdeni?



2019. jún. 26. 23:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Esetleg a Ti döntéseiteket , útatokat leírhatnátok(ha ilyen, vagy hasonló szakon végeztetek). És a munkalehetőségeket ezekkel, stb! Minden komment jól jön! Köszi
2019. jún. 26. 23:16
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Matek (alk szakirány) bsc után Alk Mat Msc-t végeztem. Nagyon könnyű elhelyezkedni, és az iparban lényegében programozás a midnennapi feladatom az idő nagy részében. Egy programtervezőhöz képest természetesen több matekot tanultam, ezáltal talán még egzaktabb a gondolkodásom és jobb a problémamegoldó képességém. Cserébe viszont a programozás technikai részéhez egyáltalán nem értek (pl soha nem írtam semmilyen vizuális felületet, vagy tanultam szerverek irányításáról).

Az elhelyezkdeési lehetőségek kiválóak, ráadásul nagy az átfedés a pogramozói állásokkal.

Szeritnem jó ötlet matekkal kezdeni, ha úgy érzed, bírni és szeretni fogod.

2019. jún. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. jún. 27. 08:23
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Én most kezdtem a matek BSc-t, és az a tervem, hogy közben megtanulok programozni online platformokon (mondjuk van 10 év webprogramozó tapasztalatom, de már kopott a tudásom). Egy matek BSc eleve kimeríti a “diploma megvan” fogalmát az informatikában, ennél több papírt nem szoktak kérni. Mondjuk matek BSc-n is van nálunk programozás, sőt van “informatika” szakirány. Ha tovább akarok tanulni, valószínűleg vagy alk. matek mesterre, vagy machine learning mesterre megyek tovább (amerikai online képzésben), de mondom, a matek diploma teljesen jó a szoftverfejlesztéshez.
2019. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a döntést kérdezted, miért a matekot választottam? Mert amit látok, hogy az egyetemi informatikai képzések nincsenek jól összerakva. Nagyrészt nem azt tanulod, ami majd a munkához kellene, a tantervek elavultak, és egyébként is otthon tanul meg mindenki programozni. Proginfóra akkor érdemes menni, ha kifejezetten operációs rendszerek vagy cloud architektúrák tervezése, 3D játékfejlesztés stb. érdekel. De én azért választottam a matekot helyette, mert a matek az, amit tutti nem fogsz otthon megtanulni, vagy csak nagyon nehezen, miközben az informatika sok területe 90% matek, mint például machine learning / deep learning vagy security. Ami még a mérlegen volt, az a gazdasági informatika, de mivel gazdasági végzettségem már van, így nekem ez nem játszik.
2019. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

" Egy matek BSc eleve kimeríti a “diploma megvan” fogalmát az informatikában, ennél több papírt nem szoktak kérni."



Azért ezzel kicsit vitatkoznék. Mérnökinformatika de akár programterv.inf. képzésen is nagyon sok dolgot megtanulsz ami szükséges a mérnöki személetmód kialakításához, főleg az előbbi képzésen. Fontos hogy átlásd a rendszereket, adatstruktúrák miért-jért. Nem elég a nyers programozás,de tudnod kell hogy hol és miért lenne érdemesebb egy adott algoritmust használni (akár a rendszer hatékonyságának kihasználtsága miatt!). Illetve rengeteg dolgot megtanulsz az informatika különböző területeiről, ami szintén fontos dolognak tartható ha valaki ezen a területen szeretne dolgozni. Ne csak egy "szakbarbár" legyen, aki ért egy dologhoz de igazából az átlátásokat nem nagyon látja. Nem tudom hogy egy matematikus Bsc-n mennyi mindent tanultok algoritmusok és adatstruktúrákról, különböző programozási nyelvekről, rendszerfejlesztés és integrálsról...de az hogy a matek BSc eleve kimeríti a “diploma megvan” fogalmát az informatikában, mert ennél több papírt nem szoktak kérni...Hidd el nem így van. :)

2019. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk (Fernuni Hagen) az első félévben egyből van egy “Bevezetés az imperatív programozásba” című tantárgy, amelyben alapfogalmak, egyszerű és összetett adattípusok, vezérlési szerkezetek, függvények, pointerek, rekurzió, lineáris és linkelt adatszerkezetek, fák illetve az ezekkel kapcsolatos algoritmusok (keresés, beszúrás, végigjárás, törlés); illetve tesztelési módszerek (white box, black box stb.) vannak. Ez egy közös óra az informatikusokkal. Jelenleg még Pascalt tanítanak (amin eleinte nevettem, de az óra sokkal jobb lett, mint vártam); de hamarosan Go váltja fel a Pascalt állítólag.


A következő félévben lesz objektumorientált programozás (Java-ban); később pedig van egy csomó szakirányos óra, algoritmusok stb.


Ez azért nem annyira rossz rendszer így, most mindamellett, hogy nyilván a matekosok elég rendesen fognak érteni a lineáris algebrához stb. Klasszikus Computer Science szak úgy tudom, nincs is Magyarországon, talán a Proginfó ami megfelel neki.

2019. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

Klasszikus Computer Science szak nincs Mo.-n? Hát akkor a mérnökinformatikus képzés (C.S.Engineering) micsoda? :)

Ezen a képzésen meg ugyanúgy van az első két évben több matematika tárgy is.(Diszkrét matematika,matematika 1,2,3,statisztika..stb.)

2019. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként meg tanulhat az ember prog.tervezőin, mérnökinformatikán,vagy csinálhat matematikus bsc-t. Nem jelenti azt, hogy miután elvégzi a képzést, nem válhat belőle jó szakember. Ez mind szorgalom, és gyakorlás kérdése - hogy az ember az egyetemi évei alatt igenis próbálja valamiben, egy adott dologban megtalálni magát amiben majd később dolgozni szeretne..és ebben a lehető legjobban elsajátítani a tudását. Akár egyetemi évek alatt végzett gyakorlatok, vagy otthoni startup munkák - bármi ami egy kicsit feljebb viszi..segíti és ösztönzi az embert a munkában és segít megszerezni azt a tudást amit majd a későbbiekben a kamatoztatni tud.
2019. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a matek bsc-vel nem nyúlok mellé nagyon, igaz?
2019. jún. 27. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!