Melyik “jobb” döntés?
Matematikus bsc (alkalmazott mat. Szakiránnyal) után Programtervező informatikus msc-t végezni jobb szerintetek, mint mernökinfós bsc és msc?
Elsőre matekot akarok tanulni, mert ez érdekel, és utána az infós része. Ez járható út lenne, vagy a mai piaci igényekhez viszonyúlva, érdemesebb inkább rögtön infós szakkal kezdeni?
Matek (alk szakirány) bsc után Alk Mat Msc-t végeztem. Nagyon könnyű elhelyezkedni, és az iparban lényegében programozás a midnennapi feladatom az idő nagy részében. Egy programtervezőhöz képest természetesen több matekot tanultam, ezáltal talán még egzaktabb a gondolkodásom és jobb a problémamegoldó képességém. Cserébe viszont a programozás technikai részéhez egyáltalán nem értek (pl soha nem írtam semmilyen vizuális felületet, vagy tanultam szerverek irányításáról).
Az elhelyezkdeési lehetőségek kiválóak, ráadásul nagy az átfedés a pogramozói állásokkal.
Szeritnem jó ötlet matekkal kezdeni, ha úgy érzed, bírni és szeretni fogod.
" Egy matek BSc eleve kimeríti a “diploma megvan” fogalmát az informatikában, ennél több papírt nem szoktak kérni."
Azért ezzel kicsit vitatkoznék. Mérnökinformatika de akár programterv.inf. képzésen is nagyon sok dolgot megtanulsz ami szükséges a mérnöki személetmód kialakításához, főleg az előbbi képzésen. Fontos hogy átlásd a rendszereket, adatstruktúrák miért-jért. Nem elég a nyers programozás,de tudnod kell hogy hol és miért lenne érdemesebb egy adott algoritmust használni (akár a rendszer hatékonyságának kihasználtsága miatt!). Illetve rengeteg dolgot megtanulsz az informatika különböző területeiről, ami szintén fontos dolognak tartható ha valaki ezen a területen szeretne dolgozni. Ne csak egy "szakbarbár" legyen, aki ért egy dologhoz de igazából az átlátásokat nem nagyon látja. Nem tudom hogy egy matematikus Bsc-n mennyi mindent tanultok algoritmusok és adatstruktúrákról, különböző programozási nyelvekről, rendszerfejlesztés és integrálsról...de az hogy a matek BSc eleve kimeríti a “diploma megvan” fogalmát az informatikában, mert ennél több papírt nem szoktak kérni...Hidd el nem így van. :)
Nálunk (Fernuni Hagen) az első félévben egyből van egy “Bevezetés az imperatív programozásba” című tantárgy, amelyben alapfogalmak, egyszerű és összetett adattípusok, vezérlési szerkezetek, függvények, pointerek, rekurzió, lineáris és linkelt adatszerkezetek, fák illetve az ezekkel kapcsolatos algoritmusok (keresés, beszúrás, végigjárás, törlés); illetve tesztelési módszerek (white box, black box stb.) vannak. Ez egy közös óra az informatikusokkal. Jelenleg még Pascalt tanítanak (amin eleinte nevettem, de az óra sokkal jobb lett, mint vártam); de hamarosan Go váltja fel a Pascalt állítólag.
A következő félévben lesz objektumorientált programozás (Java-ban); később pedig van egy csomó szakirányos óra, algoritmusok stb.
Ez azért nem annyira rossz rendszer így, most mindamellett, hogy nyilván a matekosok elég rendesen fognak érteni a lineáris algebrához stb. Klasszikus Computer Science szak úgy tudom, nincs is Magyarországon, talán a Proginfó ami megfelel neki.
Klasszikus Computer Science szak nincs Mo.-n? Hát akkor a mérnökinformatikus képzés (C.S.Engineering) micsoda? :)
Ezen a képzésen meg ugyanúgy van az első két évben több matematika tárgy is.(Diszkrét matematika,matematika 1,2,3,statisztika..stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!