Tanítóképzőn milyenek a testnevelés órák? Minden sportot kell gyakorlatban is tanulni, ami később ált. Isk-ban szükséges? Úszás is van?
Habár tanítós, huszonéves, nappali tagozatos vagyok, kb leírom milyenek voltak az én tapasztalataim, melyek persze függenek az oktatótól, mindegyik más (idén végeztem a tesikkel, csak 4 félév van belőle):
Első félév: Testnevelés tantárgypedagógia 1.
Itt pár óra elmélet van (NAT, tervezet felépítése, ábrarajz, gyerekek képességei stb) melyből egy ZHt írtunk. Maga a tesi óra pedig alsós szint, nagyon erőlködni nem kellett, elfáradni se volt idő.
2. félév: Játékoktatás és módszertan
A legjobb volt az összes tesi közül. Minden órán játszottunk, eleinte az oktató mutatta be a játékokat, hogyan-mit kell, majd kb a 4. alkalomtól mindig hallgató tanított meg egy-egyet. Itt azért el tudsz fáradni, de nem kell parázni, nagyon élvezetes.
3. félév: Testnevelés tantárgypedagógia 2
Itt főleg gimmnasztika, talajtorna stb volt, ugyanúgy elméleti részek, hogyan tanítod, hogyan segítesz a gyereknek tanítóként, mindezekből ZH. Ez nem volt annyira könnyű, volt itt minden mint a búcsúban: kötélmászás, szekrényugrás, kézen-fejen állás, cigánykerék, stb-stb. mindezekre is kapsz külön jegyet, a bemutatásokra.
4. félév: Testnevelés tantárgypedagógia 3
Ez a félév (nekünk) csakis elméletről szólt, alig voltunk bent teremben hogy mozogjunk is (mivel ez a félév az utolsó a tesiből, és a vizsga mind a 4 félév tananyagából van)
Összegezve: nem megerőltető, levelezősöknek szerintem még lazább is lesz, szóval nincs okod aggódni :) remélem valamelyest tudtam segíteni, ha van még kérdésed, nyugodtan írj :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!