Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné-e elvegzeni az anglisz...

Hos.zsanett kérdése:

Megérné-e elvegzeni az anglisztikát, milyen lehetőségeim vannak utána?

Figyelt kérdés
Jó lenne olyan válaszoló aki jártas a témában:)

2019. jún. 11. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Sztem nem , bufeszak.
2019. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sem eri meg
2019. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Felesleges. Ha tolmács akarsz lenni, válassz inkább az angol mellé valami ritkább, de hasznos nyelvet. Nyelvtanárnak mondjuk elmehetsz utána, de akkor alapból tanári szakra jelentkezz.
2019. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Rengeteg másik szak jobban megéri, ha mellette megtanulsz angolul. Nyelvszakot akkor éri meg elvegezni, ha tolmács akarsz lenni, vagy kutatni.
2019. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Én elvégeztem, valószínű valami multinál fogok elhelyezkedni, ahol csak kiváló nyelvtudás meg esetleg egy akármilyen diploma az elvárás (sok ilyen pozíció van, bár általában elég unalmas munkákat takarnak, de tűrhetően fizetnek, főleg ha beszélsz még az angolnál különlegesebb nyelvet is).

Egyéb lehetőség: tolmács-fordító mester, vagy maradsz phd-ra kutatni, tanítani, kidolgozni a lelkedet is semmi kis fizetésért cserébe. Ez utóbbi csak akkor ajánlott hagy nagyon lelkes vagy, és rajongsz valamilyen területért, mint például angolszász történelem, irodalom, nyelvészet - ilyesmiket lehet ugyanis anglisztikán tanulni.

2019. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Pont annyit ér, mint egy érettségi + angoltudás. Azaz kb semmit.
2019. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit értesz az alatt, hogy "megéri"?


Ez nem egy olyan terület, ami egy konkrét szakmát vagy szaktudást ad a kezedbe, az sem igaz rá, hogy "majd a munkába kerülve megtanulod a szakmát" és gondolom az is egyértelmű, hogy így nem fogsz találni olyan álláshirdetést, ami konkrétan anglisztika alapszakos bölcsészekre vadászik és nem is fognak nagy összegekkel csalogatni a munkaadók. Vannak azért lehetőségek, bár alapvetően azért mindre igaz, hogy érdemes továbbtanulni. Akár továbbtanulni a mesteren, akár fordító-tolmács mestert végezni vagy tanári képesítést szerezni (meg hát nyilván más területeken is lehet utána diplomát szerezni). Az is igaz, hogy abban is lehet gondolkodni, hogy az egyetemen maradsz kutatni, tanítani (amit sokan pejoratívan emlegetnek és én speciel nem értem, hogy miért, sőt számomra ez elég szomorú). Szerintem azért ez nem nulla, nem a büfészak és végképp nem a nyelvtudás+érettségi kategória, ugyanakkor az is igaz amivel kezdtem, hogy ez nem a "szerzek egy diplomát, kiválasztok egy állást és meggazdagszok" képzés. Ettől függetlenül még mindig lehet jó választás, ha az embert ez érdekli. Szóval én azt gondolom, hogy elsődlegesen azt kell eldönteni, hogy mennyire gondolod komolyan és mennyire érdekel ez a terület (nyelvészet, irodalom, kultúrák, történelem). Sokaknak jó választásnak tűnik, hogy jaj de jó tudok angolul és akkor elmegyek anglisztikára, de csak a képzésen jönnek rá, hogy ez picit másról szól, mint a középiskolás vagy tanfolyami angol órák... Ha valakit ezek a dolgok abszolút nem érdekelnek, a képzés során sem fogják meg és semmi motivációjuk sincsen, akkor kínkeserves egy dolog tud lenni és akkor tényleg nincsen semmi értelme sem.

2019. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Én is anglisztikán gondolkodok, be is jelöltem, de lehet, hogy törlöm a jelentkezésemet. Pedig engem nagyon érdekel, a nyelvészet a legapróbb részletekig, az irodalom stb. De költségtérítésesen elég drága, 300 ezer/félév és őszintén szólva még sosem láttam olyan álláshirdetést, ahol anglisztika végzettséget kértek. Nekem ez hobbi lenne, de annak túl drága. Pedig imádnám. Illetve hosszú távon a tanári pálya a tervem (de ahhoz először MA is kell, majd egyszakos tanári MA) és ez is elég költséges és hosszú idő és egyszakos tanárként nem biztos, hogy megéri, max magánban és nyelvsuliban. Úgyhogy erősen gondolkodom, hogy törlöm és pótfelvin vmi mást választok, ami olcsóbb és rövidebb és piacképesebb. Neked mik a terveud ezzel a szakkal?
2019. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Hogyan torolned? Mar rég lejárt a modositas ideje...(12-en) Ha felvesznek rendes eljarasban akkor meg nem mehetsz potfelvetelire tudtommal.
2019. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha később tanítani/kutatni akarsz, akkor igen (lehetsz klsőbb egyszakos tanár, ha MA-hoz felveszed a kimaradt tanáris pszicho-tárgyakat pl.) Bár a tanári mindig változik. Lehetsz fordító/tolmács, bár előbbi elég szobanövény-meló, utóbbi stresszes és nehéz bekerülni ilyen típusú irodába, munkakörbe, csakis kapcsolatokkal fog menni. Másik lehetőség még a multi, ami nem fizet rosszul, de szintén elég szobanövény-meló.


Esetleg felveszel mellé egy másik szakot, mondjuk szociológia, politikatudományok, esetleg elmész nemzetközi tanulmányok MA-ra, ilyesmiket halmozva el tudnék képzelni egy nagykövetségi melót vagy hasonlót, nemzetközi kapcsolattartás. De az angol nem lesz elég. Kelleni fog még német vagy francia magas szinten, vagy ritkább nyelv középszinten (legalább).

2019. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!