Mit tanuljak az angoltanári-magyartanári MA diplomám után? Milyen irányba képezzem magam, aminek ténylegesen van haszna?
Tavalyelőtt diplomáztam le. Jelenleg is tanárként dolgozom már 7. éve.
Szeretnék még tanulni munka mellett. De mit érdemes 30+ évesen ilyen diploma után? Vagy mit csináljak?
Szeretek tanítani, de a rendszerbe "nem illek", mert merek gondolkozni és nem csak robotként hajtom végre az utasításokat. Ezt pedig egyre kevésbé tolerálják a jelenlegi munkahelyemen.
Ezért gondoltam, hogy jó lenne esetleg más irányba is elindulni, amíg nem késő.
Kedves Kolompár!
Nem értem, mi a probléma azzal, ha valaki diplomásként az itteni emberek meglátására IS kíváncsi?
Azt már megtapasztaltam, hogy sok diplomával nem rendelkező embernek lehet nagyobb élettapasztalata és jobb meglátása, mint a diplomásoknak. Én pedig nyitott vagyok, meghallgatok másokat is.
Szerinted ha leülnék a feletteseimmel/munkatársaimmal megvitatni ezt a kérdést, mennyiben néznék úgy, hogy nekem (is) hasznom legyen belőle? Elárulom: semennyire, mert céljuk, hogy a rendszer szolgájává tegyenek...
Ha a baráti körömben érdeklődnék, éppen az ismeretség elfogultsághoz is vezetne, így azok válasza is csak részben lenne megalapozott.
Így pedig több közösségből érkezők meglátásaihoz juthatok. Aztán a döntést persze magam hozom meg.
Azt is írtam a kifejtős részben, hogy mik érdekelnek...
Ismét leírom:
Első helyen
- pszichológia
- informatika
Informatika felé hajlok, mert az a pedagógusi pályától különbözőbb, másabb. De azon belül érdemes BSc-be kezdeni, vagy elég egy FOSZK képzés a meglévő diploma mellé?
Ilyen és hasonló kérdések fogalmazódnak meg bennem.
A kulcsszavaknál adtam meg: pszichológia, informatika.
Lehet, egyértelműen le kellet volna írnom, ezért utólag bocsánat! Tényleg.
És éppen ez a dilemmám, amit Te is írsz: a pszichológia érdekel, de telített a szakma és nem 5 év...az anyagi oldala pedig még nem is került említésre, hogy visszajönne-e idővel.
Az informatika is érdekel, ugyanannyira és abban több lehetőséget látok. De ugyanúgy van ott is a dilemma.
Azért nem csak sablonokkal dolgozik egy informatikus. Pl. programozásnál kell a gondolkodás, stb.
Ha tanár vagy, akkor bizonyára szereted a pörgést, az emberekkel való közvetlen munkát. Az infót épp ezért nem nagyon ajánlom, szerintem nagyon hamar eleged lenne a monotonitásból, a “robotolásból”. Akiket én ismerek informatikusokat, a többség magának való és élvezi ha egyedül, csendben dolgozhat. Biztos, hogy ez hozzád is illene? Nem viselne meg a nagy váltás? Elvégre most akár 150-200 gyerekkel/fiatal felnőttel vagy napi kontaktban, őket irányítod, plusz ott vannak a szüleik és a kollégáid. Ehhez képest egy irodában ülni és programozni nagyon más.
A pszichológia meg ahogy előttem is leírták, hosszú és kemény menet. Nagyon sok év tanulást (és olykor pénzt) igényel, mire önállóan praktizálhatsz és akkor sem olyan egyszerű az elhelyezkedés, mert rengeteg pszichológus van.
Tanári diplomával egyébként van, aki bankban dolgozik, más múzeumban, utazási irodában, multinál, ahova komoly nyelvtudás kell stb stb.
#8
Köszönöm szépen a segítő válaszodat!
Azért is gondolkozom váltáson, mert épp a "pörgés" az, ami hamar kimerít.
Évek óta azt kerestem, hogy ha szeretek tanítani, miért vagyok fáradt?
Amikor csak részmunka időben voltam tanár, imádtam, és nem is voltam kifáradva. Éppen azért is vettek fel véglegesítve évekkel ezelőtt arra a helyre.
De így jöttem rá, hogy a "pörgés" így nekem sok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!