Vegyészmérnöki vagy anyagmérnöki BSc diplomával könnyebb munkát találni?
Figyelt kérdés
#fizetés #munka #kémia #fizika #diploma #Pannon Egyetem #mérnök #Miskolci Egyetem #vegyészmérnök #anyagmérnök
2019. jún. 4. 03:31
2/4 anonim válasza:
Anyagmérnökivel lényegesen könnyebb. A magyar vegyipar és gyógyszeripar nincs éppen felszálló ágban, ehhez képest viszonylag sokan végeznek vegyészmérnökként. Sok vegyészmérnök nem talál a végzettségének megfelelő állást. Az évente végzett anyagmérnökök ezzel szemben kevesebben vannak, és számos, viszonylag még jól menő iparágban várják őket: kerámiaipar (elsősorban Veszprémben végzetteknek), fémipar, járműipar, műanyagipar (elsősorban Miskolcon végzetteknek).
3/4 anonim válasza:
A DPKR (Diplomás Pályakövető Rendszer) szerint 2013-2016 között végzettek:
Anyagmérnök: 86% dolgozik, ebből 84% diplomás munkát végez, 348530 havi bruttó átlagjövedelemmel
Vegyészmérnök: 67% dolgozik, ebből 93% diplomás munkát végez, 341687 havi bruttó átlagjövedelemmel
A számok alapján kb. ugyanolyan könnyű elhelyezkedni mind a kettővel (feltételezem a végzett vegyészmérnökök nagyarányban továbbtanulnak nappalis MSc-n, ezért kisebb a dolgozók aránya).
Bár való igaz, hogy egy fém/polimer szakos anyagmérnök nagyon könnyen felszívódik az autóiparban, és jóval kevesebbet is képeznek.
4/4 anonim válasza:
Az előző válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy a felvi-ről elérhető pályakövetési adatok sajnos kicsit csalókák, mert nem különböztetik meg azt, aki szakmájában dolgozik diplomásként attól, aki azon kívüli diplomás munkát végez. Nagyon sok álláshoz kikötik a diplomát, amelyhez igazából az adott mérnöki tudásra nincs szükség. Ha például egy vegyészmérnököt értékesítési menedzsernek foglalkoztatnak egy nem vegyészeti cégnél, azt én nem tartom igazából szakmán belüli elhelyezkedésnek. Megbízhatóbb módszer az álláskereső portálokon rákeresni az adott mérnöki szakmára, s megnézni, hogy mennyi és milyen álláshirdetést kínálnak éppen. Most megnéztem, és nagyjából ötször annyi vegyészmérnöki álláshirdetés van, mint anyagmérnöki, ugyanakkor 2018-ban nagyjából ötször annyi hallgatót vettek fel a vegyészmérnök alapszakokra az országban, mint anyagmérnökire. Innen nézve a kettő egálban van. Viszont az is igaz, hogy az adott pillanatban elérhető álláshirdetések száma meg sem közelíti egyik szakma esetében sem az évenként várhatóan végzettek számát. Gépész- vagy villamosmérnökként sokkal könnyebb elhelyezkedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!