Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért képeznek Magyarországon...

Miért képeznek Magyarországon 8 jogi karon jogászokat, ha valóban túlképzés van belőlük, illetve miért jelentkeznek rá olyan sokan, ha tudják, hogy nehezen találnak vele majd munkát vagy ez csak bullshit?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert ha viszont találnak, akkor akár milliós fizetésük is lehet. Mivel népszerű szak, sok helyen indítják, meg hat pl az orvosival ellentétben van annyi tanár hogy elég legyen 8 karra.
2019. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a jogi egyetemen kivul eleg sok szakrol elmondható. Amugy en sem ertem miert lett ennyire népszerű szak,mert tenyleg Dunat lehetne rekeszteni jogaszokbol... Általában azok mennek oda akik nem szeretik a matekot,mert ott aztán tényleg alig van. Akkor éri meg ha van valami ügyvéd ismerősöd,akinek az irodajaba dolgozhatsz. Kapcsolatok nelkul jo fizetest a 80 százalék nem kap...
2019. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár ahogy néztem most már talán kevesebbet vesznek fel de még mindig sokat, elég lenne fele ennyi kar is.
2019. máj. 31. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A statisztikák alapján nincs elhelyezkedési problémájuk a jogászoknak. Főleg mivel nagyon széles területen helyezkedhetnek el a diplomájukkal. És nem azt kell nézni hány embert vesznek fel, hanem hány végez. Pl ELTEn 450et vesznek fel, de minden éven kB 120an fejezik be. Azért van különbség a felvettek és diplomát szerzők száma között
2019. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem csak klasszikus jogászi pályákra lehet menni jogi diplomával. Azért jó a jogász szak mert kb végetelen lehetősége lesz az embernek ha van egy kis esze. Ez a túlképzés duma marha jól hangzik de az a helyzet, hogy nem igaz. Mielőtt valaki ezt vitatná, én elég sok helyen és feladatkörben dolgoztam jogászként és sose voltak megélhetési problémáim. Nyilván ha az ember csak szerez egy jogász diplomát és várja, hogy belerepüljön a sült galamb a szájába az nem fog menni. Jellemzően az ilyen emberek jönnek a túlképzéses dumával. Az van, hogy a jogászok nagy része versenyszakmákban helyezkedik el, ott pedig dolgozni kell. Az állami szférában nem kell nagyon dolgozni de ott meg limitált a befogadható jogászok száma. Itt jönnek megint azok az emberek, akik csak elvégezték az egyetemet és nem vették fel őket csak közigazgatásba dolgzni, mert a többi állami jogász diplomás pozíció megtelt. Persze ha el kéne menni piaci alapon dolgozni, ahol tényleg dolgozni kéne, már sírna a szája. Így inkább ül nyugodtan a közigben jogász diplomával és mondogatja, hogy milyen túlképzés van. Hát ebből a szemszögből tényleg az van.

Összegezve, ha valaki munkát, időt, energiát fektet bele a diploma szerzés után és nem fél minimális rizikókat vállalni, az sose fog túlképzésre panaszkodni. Aki viszont megelégszik a könnyen jött melóval, az csak panaszkodni fog.

Nekem ezek a tapasztalataim. Én most itt nem akarok vitatkozni senkivel, nem is fogok. De mielőtt a túlképzésen kezd el keseregni valaki érdemes először inkább körül nézni saját maga körül.

2019. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy a legtöbben a versenyszférába mennek (70-80% ügyvédjelöltnek), de kizárt, hogy a versenyszféra fel tudna szívni ennyi embert, sőt biztosan nem, nem véletlen van annyi csóró ügyvéd, aki nem megy egyről a kettőre... A közigazgatás az, ami talán még több embert felszív. Én is úgy hallottam ismerősöktől, hogy ez multifunkcionális diploma és, hogy "nem csak klasszikus jogi pályákban" kell gondolkodni, csak ilyenkor az van szerintem, hogy vagy valaki tényleg igazi jogi munkát végez, ami a klasszikus jogi pályákat jellemzi vagy nagyon nem. Nem egy olyan ismerősöm van, aki hr-es jogi diplomával csak ilyenkor kérdezem én, hogy mi a francért gebesztett 5 évet jogi egyetemen ha egy 3 éves alapképzéssel is ugyanott lenne?? Így elhiszem, hogy a statisztika azt hozza ki, hogy nincsenek pályaelhagyó jogàszok, csak ez nagyon nem így van, mert rengetegen dolgoznak jogi diplomával más diplomával is betölthető területen akár versenyszféra, akár közigről van szó, amihez valószínűleg nem kell egy penge jogászi tudás...
2019. jún. 1. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszik, hogy ők lesznek azok a szerencsések, akik erősíteni fogják a szabályt.

Néhányuk politikai pályát képzel el magának, annak jó alap a jogi diploma.

Meg biztos lehet vele mást csinálni, mint amire gondolhatnánk. Vagy akár csinálhat bármi mást, de ha tudják, hogy ért a joghoz, akkor jogi kérdésekben először őt kérdezik.

2019. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

Mi a francért gebesztett 5 évet jogi egyetemen ha egy 3 éves alapképzéssel is ugyanott lenne??

Talán azért, mert kap egy jogi doktorátust is a diplomája mellé.

2019. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Ja. Inkább orvosit indítanának még vagy 3 egyetemen.
2019. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Igazgatásszervezoin: statisztika, alkalmazott matematika, költségvetési szervek gazdálkodása, költségvetési szervek számvitele.


Jogon: Statisztika, számítógépes statisztika gyakorlat, igazságügyi statisztika.


Ennyit a “jogon nincs matek” bullshitrol, kérdező.


Amúgy matematika szakon mennyi jog van? Elárulom: semennyi!

2021. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!