Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földesisták! Mennyire nehez a...

Földesisták! Mennyire nehez a Földes Ferenc Gimnazium?

Figyelt kérdés
Ti milyen átlaggal kerültetek be? Nagyon nehéz? Mennyire tanítanak keményen?

2019. máj. 21. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és milyen szakra jártok?
2019. máj. 21. 15:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Hello! Első éves (9.) voltam idén Spec. Matekon, és hogy őszinte legyek, nekem olyan nagy problémám nem volt a suli "nehézségével" eddig, de mondjuk ez személytől függ. Ami nekem nem megy az a tesi, de ezt szinte figyelembe sem veszem (félévkor kitűnő lettem volna, ha az is ötös) (igen, ilyen komolyan veszik a tesit). Van egy pár kemény tanár, de ez máshol is elkerülhetetlen. Az osztályom nagyon jó, ha tehetem, biztos, hogy velük maradok érettségiig. Összességében mérföldekkel jobban érzem magam itt, mint az általánosban éreztem magam, tanulás ide vagy oda.


Amúgy ha a felvételi pontszámokkal kapcsolatban vagy kíváncsi, a felvizsga.eu oldalon meg tudod nézni a Földesbe felvett gyerekek statisztikáját is (legutolsóként felvett a rangsorban, minimum pontszám stb.).

2019. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Eléggé nehéz, főleg, ha szeretnél továbbtanulni. A tagozatos tárgyadat nem tanítják emelt szinten, de az osztály fele úgyis leadja 1-2 éven belül.

Első években készülj, mert jól meg fognak szívatni, megnézik mennyit bírsz. A jól sikerült dogákat többször "elhagyják". Tanulj meg gyorsan jegyzetelni, és hatalmas füzeteket vegyél, irodalomból szükséged lesz rá;) Szerezz be egy asztali lámpát (többnyire az éjszakai tanuláshoz).

Milyen szakra szeretnél menni?

2019. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Spec Matekra gondoltam. De ezek után kétszer is átgondolnám hogy menjek e a Földesbe.. elég nehéznek tűnik nem biztos hogy bírnék vele.
2019. jún. 2. 13:01
 5/9 anonim válasza:
35%
NAGYON nehéz...kegyetlenül...
2019. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen szakos vagy?:D
2019. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Milyen jelenleg az iskola?
2021. ápr. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem változott
2021. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lau448 válasza:
100%

Nem mostani kérdés, de hátha valaki még hasznosnak tekinti a választ:D


Én 2019-ben végeztem a Földesben és őszintén sose éltem meg "kegyetlenül" nehéznek.. Nem tanultam halálra magam egyáltalán, mindig volt időm a hobbijaimra meg a szociális életre is:D Nem azt mondom, hogy nincsenek elvárások, de szerintem nem teljesíthetetlen egyáltalán. Viszont csak annak ajánlom a Földest, aki tényleg tovább akar egy jó egyetemen tanulni. Ha valakinek nem célja a (jó) felsőoktatás, akkor nincs értelme oda járni.

Ezen felül nagyon függ a tanároktól, illetve az osztályközösségtől hogy kinek milyen élmény oda járni. Én szerencsés voltam, mert nagyon jó osztáyom volt (hatosztályos, akkor még egyben volt a spec. mat és általános) és a legtöbb tanárom is jó volt. Azért a Földesben is van néhány tanár, akiket ha kifog az ember, akkor nem feltétlen fogja megszeretni az adott tárgyat... :D de összességében és csak pozitívan tudok a Földesről beszélni. Úgy érzem, hogy rengetegett adott nekem az iskola.

Természetesen mindenki máshogy éli meg ezeket a dolgokat, ez csak a személyes véleményem:)

2022. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!