Szerintetek jogra milyen tantárgyakból érdemes emelt szintű érettségit tenni (történelmen kívül)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 17. 03:44
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Magyar, latin, erkölcstan.
2019. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is jogra megyek, de nem töriből emelteztem, hanem két nyelvből és emellett csináltam felsőfokúkat így meglesz a pont. :)
2019. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Jogon töri emeltnek veszed a legnagyobb hasznát, ami tényleg jól jön első évben (jogtöri, alkotmánytöri stb.) , illetve még a latinnak is (1 évig lesz latinod). A nyelvi emeltnek semmi értelme nincs jogon, mondjuk én azt nem értem, hogy egyáltalán hogy engedik meg, hogy valaki töri emelt nélkül menjen jogra és nyelvi emelttel kiváltsa, ez nem nyelvi bölcsészkar hanem jogi képzés. A jó nyelvtudás jól jön majd a munka során ügyvédi irodában, de ahhoz jó a nyelvvizsga, illetve a tényleges nyelvtudási képesség a fontos nem a a papír. Nyilván könnyebb nyelvi emeltet csinálni mint törit, én ezt tök értem, csak nem érzem a létjogosultságát jogon. Ha csak a pont számít akkor a nyelvi emelt jó választás a töri emelt mellé, mert könnyen lehet jóra megérni, ha az ésszerűség a szempont akkor töri emelt mindenképpen és latin (római jognál nagyon nagy segítség).
2019. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Latint úgyis kezdő szintről tanítanak minden jogi szakon, én soha nem tanultam a nyelvet és mégis könnyedén ötössel abszolváltam a tárgyat szóval emiatt nem érdemes már középiskolában kínlódni vele, ha amúgy semennyire nem érdekli az embert. Az egyes tárgyakhoz szükséges latin kifejezéseket, regulákat úgyis megjegyzi az ember, teljes szövegeket meg sehol nem kell lefordítgatni, tehát bőven ráérsz majd első évben tanulni jogon.

A töri emelt meg szép és jó dolog, de nélküle is nyugodtan tudod kivitelezni a töris tárgyakat egyetemen, a titok az, hogy tanulsz. Az előadásokhoz tartozó gyakorlatokon évközben is folyamatosan készül az ember, szóval vizsgára nem teljesen ismeretlen anyagot kell elsajátítani. De még ha azt is kéne, bőven fel tudsz készülni rá. Én speciel nem töri emelteztem és az érettségit is több évvel azelőtt tettem hogy elkezdtem a jogot (előtte teljesen más szakra jártam), szóval még a középszintű tudásom is kopott volt, mégis minden történelemhez kapcsolódó tárgya abszolváltam, ismétlem, a tanulás fegyverével.

Nem kell az egekbe magasztalni az emelt érettségiket, egyetemen úgyis sokkal több és részletgazdagabb tananyag hárul a hallgatóra, amihez szépen hozzászokik az évek alatt.

2019. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 18. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

A két nyelvi emeltes vagyok.

Van egynéhány jogász és joghallgató ismerősöm, nem fejest ugrok az ismeretlenbe. :D Nyilván előny, de ha abból emelteztem volna, nem lett volna olyan jó mint a nyelv és talán nem vennének fel.

Ráadásul jogon egyáltalán nem olyan a töri mint gimnáziumban...Latinul pedig tanultam. ;)


Megtisztelő azért hogy rögtön le vagyok minősítve! :D

455 pontom lesz, minden érettségim ötös, köszöntem szépen. :)

2019. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

6-os

Éppen ezt írtam, hogy nyilván nyelvekből pofon egyszerű jót írni mintsem töriből, ezért megy mindenki nyelvi emelttel és kerül be jogra könnyen, úgy, hogy közel sem veszi hasznát és járul hozzá a megszerzett tudás a jogi tanulmányaihoz (bármilyen fura az emeltnek ez lenne a lényege a felvételinél, azért kérnek angol emeltet bölcsészkarra, orvosira bioszt és kémiát stb.).

Ezzel kapcsolatban írtam, hogy ez szerintem eléggé nem jó így, hogy legalább a töri emelt nem kötelező, mert az egész jogrendszer megértéséhez meg a jogi szabályozáshoz a töri megértése alapvető, mert tulajdonképpen arra épül és éppen ezért az emelt töri nagyon jó alap. Hidd el az alapozó tárgyakhoz, de az egyes jogterületekhez is jól jön, legalább is az ELTE-n komolyan veszik szerencsére, hogy a történeti, kiváltó folyamatokon keresztül értékelje a joghallgató az adott szabályozást.

Elhiszem, hogy vannak ismerőseid jogon, én meg mint végzett és már tapasztalt jogász írtam, amit és szerintem kicsit nagyobb rálátásom van erre és jótanács.

2019. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!