Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináltál mikor nem...

Mit csináltál mikor nem vettek fel az adott főiskolára, egyetemre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 20:03
 1/6 anonim válasza:
0%
felvágtam a répáimat
2010. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Nálam is kicsit rezeg a léc, hogy felvesznek-e az egyetemre, de én úgy tervezem, hogy ha nem sikerül, akkor elkezdek valami egy éves okj-s képzést, közben szeretnék dolgozni, még ha nem is teljes munkaidőben, s mellette nyelveket is tanulnék a plusz pontok miatt.
2010. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy érted:

- sehova

vagy

- oda, ahova a legjobban vágytam?


Ha az utóbbi, akkor nálam ez volt a helyzet. Nem oda vettek fel, ahova legjobban szerettem volna menni, de felvettek máshová. Rájöttem, hogy jobban jártam, és lettek új céljaim. És mostmár örülök, hogy így alakult.


Ha sehova nem vennének fel, akkor még mindig el lehet menni egy OKJ-s képzésre, esetleg nyelvtanfolyamra-nyelvvizsgát csinálni, v. dolgozni.

2010. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és vannak szakok-karok, ahol nem 'ciki' nem bejutni elsőre.. Ilyen pl a színművészeti (sok-sok tehetséges színművész van, aki csak 2. vagy 3. alkalommal után nyert felvételt /vagy mégtöbb próbálkozás után :)/)

ilyen lehet még az orvosi (ember és állat egyaránt) a magas pontszám és túljelentkezés miatt

és az egyéb magas pontszámú szakok (közgazdász, jogász, btk egyes szakjai)

Ha meg amolyan himi-humi szakra nem vettek fel, hát.. :/

2010. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg egy nyelvet pluszban. Pontoknak, illetve egyetem alatt vagy után már nem lesz időd. OKJ képzés is plusz pont. Munka??? Hát lesz még emellett időd???
2010. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elmentem fszre, nyelvet tanultam, és újra megpróbáltam. semmiképpen nem mentem pótfelvin költségesre, tudtam várni egy évet, és nem vertem a családot csődbe.
2010. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!