Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt lehet valahogyan "pótolni"?

Ezt lehet valahogyan "pótolni"?

Figyelt kérdés
Biológiát kezdek tanulni idén (egyetem) és érdekel az elméleti biológia, evolúcióbiológia, ökológia stb. De gimiben csak bioszt és kémiát tanultam emelt szinten, matekot nem. Hogyan tudnám pótolni az ehhez szükséges matektudást (főként valszám, statisztika, analízis, kalkulus, stb.)?

2019. máj. 7. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért kéne neked analízis? Az alapszintű kalkukust meg is értem..


Amúgy meg keress vmi jegyzetet hozzá. Gondolom az egyetemeden van mérnök szak, az ottani matek bőőven elég neked szerintem.

2019. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt érdekel, másrészt sok a differenciálegyenlet pl.
2019. máj. 7. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:

"sok a differenciálegyenlet pl." arra való a kalkulus... nem tudom miért kéne egy biológusnak fizikus/matematikus szintű elméleti analízis.


de ahogy gondolod, akkor nézz be az egyetemeden pár matekos előadásra :)


jegyzetet pedig ismerősöd biztosan el tudja neked küldeni az adott tárgybol

2019. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Megfogadom a tanácsot. Igazából tényleg csak érdekel a matek is, meg szerintem fontos lenne a biológiát is egy minél egzaktabb irányba "terelni". Tehát szerintem jó lenne, ha a biológiában is egyre több kvantitatív/matematikai módszert alkalmaznának.

2019. máj. 7. 17:59
 5/8 A kérdező kommentje:
*Tehát szerintem jó lenne, ha a biológiában is egyre több kvantitatív/matematikai módszert alkalmaznának az elmélet szintjén is (pl. nem csak kísérletelemzésnél).
2019. máj. 7. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

ezzel kétségtelenül egyetértek : )


csak arra gondoltam, hogy az analízis ugye sokkal egzaktabb dolog mint a kalkulus.


természettudományban mondjuk a legtöbb dolgot ki lehet 'simán integrálni' (kalkulus), míg matekban vannak fgv-ek amiket nem lehet Rieman integrállal kiszámolni, hanem Lebesgue-gel. Amit fizika BSc-n se fog kelleni sehol...


szóval igen, jobb mindent minél precizebbé tenni, de ha ágyuval lősz verébre, akkor mire felállítod az ágyud, elrepül a veréb... ;)

2019. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, azt mondod, hogy felesleges a "pluszt" megtanulni, mert elvonja a figyelmet a t.tudományban használható részekről?

Amúgy köszönöm a segítséget!

2019. máj. 7. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

akár az, de inkább arra gondoltam, hogy nem véletlenül vannak alkalmazott módszerek. Azért, mert gyorsak és hatékonyak. pl. x^10 deriváltja kapásbol 10x^9.


Ha ezt komplett rigorozusan végig akarod vezetni, akkor ki kell bontani az (x+delta x)^10-ent, ami elég macera. És teljesen felesleges, mert határértékben ugyis elhanyagolod egy kivételével az összes tagot.


Szóval a lényeg h a matek jó, igen. Nagyon jó. De ha tul alacsony szintű (azaz nagyon elméletli) matekot akarsz használni gyakorlati pédákra, akkor elrepül a veréb mire kiszámolod.

2019. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!