Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME világ viszonylatban...

A BME világ viszonylatban tényleg egy alsó középkategóriás egyetem?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a BME inkább felső középkategóriás. Azt hiszem benne szokott lenni a világ 1000 legjobb (műszaki?) egyeteme között. Műszaki téren Magyarországon Top 2-ben (a szegedi a másik), Közép-Kelet Európában pedig nagyjából a brünni (Brno) műszaki egyetem, a VUT amivel versenyben van még meg prágaival, de az már Csehország nyugatabbi részén van, akkora sugarú körben már lehet, hogy találunk hasonlóan jót..
2019. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nos igen, a top ezerben bőven benne szokott lenni, az U.S. News & World Report's Best Global Universities Rankingsen pl. 367. helyezet európában (!)...


QS World University Rankingsen 801-1000. a világon, "Engineering - Mechanical, Aeronautical & Manufacturing" kategórián belül pedig 301-350. volt tavaly...


De ez biztos, hogy már felső középkategóriát jelent?

Mármint azt nem vitatom, hogy ebben az utóbbi kategóriában igen, de en block szerintem mégis csak alsó közép lesz.


Meg amúgy hallottam már olyan pletykát, hogy a külföldi mérnökök nem igazán tartják megbízhatónak egyik magyar egyetemet sem munkaerő termelés szempontjából...

2019. ápr. 21. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Futottak még kategória. Nincs különösebben jó hírünk. A magyar mérnökök – a tévhittel ellentétben – nem kiemelkedően jók. A cseh, lengyel mérnökök köröket vernek ránk, nem is beszélve nyilván a bécsi vagy pláne müncheni egyetemről. A semminél jobb, de aki teheti, kihúz nyugatra, színvonalasabb egyetemekre.
2019. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából mitől lesz jó vagy rossz? Nekem lett volna lehetőségem egy jó cseh egyetemen is tanulni, de végül egy magyar mellett döntöttem. Igaz, nem csak az oktatás színvonala volt számomra fontos tényező. Na de azt beláttam hamar, hogy kettőt egyszerre nem tudnék végezni. Még 1 sem ment gördülésmentesen... Szóval azt szerettem volna mondani hogy kevesen jártak külföldön is és Magyarországon is egyetemre, így nehéz megítélni. Esetleg cserediáknak voltak máshol, az meg nem biztos, hogy teljes rálátást enged az ottani körülményekre. De ha nagyon fontos a kérdés, megkérdezhetem egy ismerősöm, aki külföldön végzett BSc-t, majd jött a BMEre MSCzni, doktorálni hogy mit tapasztalt (mondjuk talán ezt privátban kellene inkább).

Egyébként miért kérdezed? Lehetőséged van külföldre is menni meg maradni BMEre és ezért érdeklődsz?

2019. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy magyar egyetem akkor is magyar marad, és ez nem is fog változni a közeljövőben, hogy ne ilyen kép legyen a külföldiek fejében. Nincsenek nagy hírük a magyar egyetemeknek, mind eltűnik valahol a középszinten a többi között, de néven említeni amúgy sem tud egy külföldi se egy magyar egyetemet se, ha csak nem állt vele kapcsolatban valamiképp. (Tanult ott, járt ott, meghívták oda stb)


Szóval a magyar egyetemek elvesznek a sok között. Például Magyarországon nem is érdemes békésiként felmenni Pestre tanulni, mert Szeged közelebb van, és a magyar egyetemek között nincs akkora különbség, hogy érdemes legyen válogatni. Bőven jó ami a legközelebb van, sokan így választanak már csak az anyagiak miatt is. Van egy-két kifejezetten rossz nevű egyetem Magyarországon, azokon kívűl már semmi sem számít hova mész. Egy HR-es nem fog különbséget tenni diploma és diploma között, hacsak nem felszínes.


Vannak országok, ahol szinte mindegy hol tanulsz, mert olyan híre van az országnak és az oktatásuknak. Na, ilyen például Anglia és Magyarország is. A gond az, hogy Anglia a jó híre miatt, míg Magyarország a középszerűsége miatt.

Ha európai vagy akár világi szemmel is nézzük, egy Angol diploma akkor is többet ér, és megvan az értéke/presztízse, még akkor is ha az angol leszágos ranglistán nem éppen egy előkelő helyen lévő egyetemen tanultál. Akkor is angol diploma a diploma, mégha nem is hallották az angol egyetemed nevét, bárhol is légy. Még az amcsi egyetemeknek sincs ilyen hírük. Igaz vannak ott nagyon-nagyon jó egyetemek, de annál több a semmitérő helyek. Rengeteg az olyan helyi/nagyon olcsó egyetem, ahol ha jó szakon is diplomázol, a munkáltatók akkor sem vesznek komolyan, mert a papír talán ha érettségivel ér fel. Az ilyen egyetemek csak arra jók, hogy spórolj az 50-100 ezer dolláros neves egyetemi tandíjon, és utolsó évben át transfer-álsz, hogy a diplomán a neves drága egyetem neve legyen.


Na a magyar egyetem meg akkor is magyar marad sajnos. Mindenhol csak középszerűnek nézik, tapasztalatból mondom.

Van amikor a, nehezebb és több mindent tanulsz magyar egyetemeken dolog nem elég, mert pont nem azt tanulod amit kéne és sok az elmélet. Például egy angol egyetem fele olyan nehéz mint egy magyar, mégis többet érsz ha ott tanulsz, mert gyakorlatiasabb és azt tanítják csak amire szükséged lesz.

2019. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerik jobban mint bármely más magyar egyetemet.

Nagyon sok az anyag, nagyon sokat a házi, és nagyon gyorsan haladnak.

Hardvardon, MIT-n vannak "Open curse" nak nevezett előadások... Hát kérem.

Egy tanár rajzolgat a táblára és 1 táblát van hogy 30 perc alatt ír tele mert közben végig magyarázza hogy mi hogy van, miért, mihez hasonlít stb.

Én voltam nem 1 olyan órán ahol a tanár azzal szórakozott hogy kérdezgette hogy vevé hogyan képez inverz mátrixot és ezt hasra mondja meg az ember ábrázolás és előzetes ismeret nélkül:D Vagy épp adott tárgyból a tanár ledarálta az anyagot mint a versmondást, de szó szerint. Na ilyet látna az MIT vagy a Harvard azt hiszem a tanár nem sokáig lenne ott, vagy az oktatás színvonala is menne a p.csába a ranglétrán.

2019. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

BME, BCE, ELTE, OE, SZTE, SZIE, DE, BGE egykutya egy nyugati szemében.

Magyarország nem igazán tényező a világgazdaságban.

Az viszont nem igaz, hogy egy magyar HR-es ne rangsorolna a diplomát kibocsátó intézmények között. Főleg neves cégeknél vannak "preferált egyetemek". Ez nem azt jelenti, hogy a többi jelentkezőt alapból kukázzák, de mondjuk úgy, hogy szempont lehet, hol végeztél.

2019. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!