Melyik éri meg jobban? Radiográfusnak lenni, vagy mezőgazdasági mérnöknek?
A mezőgazdasági mérnök végzettséggel leginkább csak három lehetőséged van: 1.) Földet és eszközöket veszel végzés után és kistermelőként gazdálkodsz, de ehhez kezdőtőke kell. 2.) Alkalmazott leszel egy agrárvállalkozásban, de ez esetben sajnos számíthatsz arra, hogy hosszú munkanapjaid lesznek, keményen megdolgoztatnak. 3.) Az agrárközigazgatásban helyezkedsz el, azaz hivatali munkára adod a fejed. Csak akkor válaszd a mezőgazdasági mérnök szakot, ha e három közül legalább egy tetszik.
A radiográfusok munkakörülményeiről nem sokat tudok, de az biztos, hogy felelősségteljes munka, közalkalmazotti bérezésért.
Az egészségügyi képzések itthon is megérhetik, hiszen nyitnak sorra a magánklinikák. Szerintem ott picit többet kereshetnek az alkalmazottak.. Legalábbis remélem többet mint a közegészségügyben :D
Egyébként én is az elsőt javaslom, mert nagyon érdekes és életed végéig fejlődhetsz :)
Vannak olyan mérnök szakok, amiről az átlag nem is gondolná (mivel, hogy MÉRNÖK VAGY DŐL a lé), de nem fizet jól.
Én a mezőgazdasági mérnökit nem erőltetném.
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Természetesen nem csak a pénz érdekel, hanem az is, hogy meg tudjak élni.
A mezőgazdaság a szívemhez közelebb áll, de tudom, hogy gazdaság hiányában nem igazán tudnék vele eredményesen elhelyezkedni.
A radiográfiában pedig a kémia, fizika résszel lesznek nehézségek.
De ilyen az élet.. :)
Annyit hozzátennék még, hogy kezdő agrárvállalkozóként a "fiatal gazda" pályázattal több, mint 10 millió forint támogatást nyerhetsz, ami nagy segítség az elinduláshoz. Ezzel nem tudsz a megélhetéshez elegendően nagy szántóföldhöz jutni, viszont ha gabonatermelés helyett gyümölcs-, zöldség- vagy dísznövénytermelésbe vágsz, akkor vehetsz ennyiért mondjuk öt hektár jó földet, s abból már simán meg lehet élni. Van agrármérnök ismerősöm, onnan tudom.
Az agrárvállalkozások alapvető jellemzője, hogy a napi munka mennyisége erősen idényjellegű, azaz vannak napok, amelyeken napkeltétől napnyugtáig keményen dolgozni kell, míg máskor (pl. tél közepén) alig van mit tenni. Az agrármunkában az embernek állni kell az időjárás viszontagságait (hőséget, esőt, port, sarat). Mindebben nagyon különbözik a radiológiától, ami télen-nyáron fix munkaidejű és állandóan azonos munkakörülményeket jelent. Viszont agrárvállalkozóként a magad ura vagy. Egyébként a kémia az agrármérnök-képzésben is jelentős súllyal szerepel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!