A BME-t jelöltem meg elsődleges felvételi helynek, és a mérnökinformatika kart jelöltem meg. Milyen előzetes tudás lenne szükséges? Nyáron még fel tudnék készülni ha a fizika tudásom nagyon alacsony? Jó tanácsok esetleg?
1. nagyon fontosak lesznek az értelmezési skillek (pl. "mérnökinformatika kar" nem létezik a BME-n, csak "Villamosmérnöki és Informatikai Kar")
2. nagyon fontos lesz az önálló tanulási készségek fejlesztése, pl. hogy tudj jól keresni (pl. google-ban), megkülönböztetni a hasznos és haszontalan információkat és felhasználni mások tudását/tapasztalatait... Gondolom a kérdésed feltevése előtt nem olvastad el a tiedhez hasonló korábbi kérdés-válaszok tömegét, mivel akkor már sejtenéd a választ az általad feltett kérdésekre is.
3. masszív vér-szívásra készülj.. nem az a fontos, hogy most mit tudsz, hanem hogy mit tudsz nagyon rövid idő alatt megtanulni, úgy hogy folyamatosan lefoglalnak házikkal.
megj.: Ha Fizikától rettegsz, szerezd be a Hudson-Nelson által írott Útban a Modern Fizikához c. borzadályt és kezd el tanulni (letölthető ingyér is - 2. pontnál említett keresés skill). Kb. a feléig kell majd eljutnod a félév során otthon készülve (egyedül, értelmezve, releváns információkat kikeresve, masszív szívás útján).
Fizika tényleg nehéz lesz ha nincsenek jó alapjaid. Viszont ha rendesen készülsz majd a gyakorlatokra, és a gyakorlati feladatsorokon gyakorolsz akkor nem lesz gond. Persze ez idő és energia.
A többi tárgyról:
Prog: Az egyik legjobban oktatott tárgy az egyetemen (ez csak a prog1-re vonatkozik :) ) viszont elég erős az iram. Ha nem programoztál még, akkor érdemes lehet elkezdeni tanulgatni a programozás alapjait. Illetve gyakorlásgyakorlásgyakorlás, zh előtt 2 nappal nem fogsz tudni megtanulni.
Analízis: Viszonylag nehéz, mert az előadáson nagyon sok tétel van és bizonyítás, viszont a zh-kon csak feladatmegoldás van és csak vizsgán kérnek számon elméletet. Ez az a tárgy amit tipikusan gyakorolni és gyakorolni kell. Másképp nem fog menni. Ráadásul megéri jól megtanulni deriválni és integrálni, mert a későbbiekben már készségszinten kellene integrálni és deriválni.
BSz1: Baromi jó előadók vannak, baromi jó jegyzettel. Ez kell is mert ez már nem az analízis féle "gyakorlós" darálós matek. Itt már a zh-kon is tudni kell az elméletet impliciten, mert másképp nem fogod tudni megoldani a feladatokat. Illetve itt muszáj gondolkodni. A vizsga korrekt, annyira nem nehéz mint rémisztgetik az embereket, viszont ettől függetlenül kőkeményen számonkérik az elméletet, és a bizonyításokat is. Ha kifogsz egy-egy kötekedősebb tanárt, akkor meg lehet izzadni rendesen. Én erre a tárgyra tanultam legtöbbet.
Digit: Maga a tárgy szerintem érdekes lenne, de elég rosszul lett összerakva a tárgy. (Ez eredetileg két féléves volt) Továbbá az előadások is elég gyengék, illetve nincs normális jegyzet a tárgyhoz. Ez egy amolyan "magic" tárgy. Szinte alig értik a hallgatók, de ha nem vagy hülye és csinálod a dolgokat kb 3-as viszonylag könnyen megvan. Kevesen buktak/buknak belőle.
Van még mérnök leszek, és tanköri foglalkozás, de ezek szóra sem érdemesek. Ha van még kérdésed, írj és szívesen válaszolok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!