Levelező képzések ma Magyarországon? - több lennt
Kedves Mindenki, a felvi.hu-t böngészgetve teljesen el vagyok borzadva a magyar egyetemi oktatás értelmetlen és logikailag kivitelezhetetlen formájától. Több levelező képzést is néztem, én akinek 2 diplomája van és dolgozom ugyanis teljesen elképzelhetetlen hogy még 3+2 évre beüljek iskolapadba, viszont igenis van olyan képzés ami jó kiegészítője lenne mostani szakmámnak és legalább egy Bsc-t érdemes lenne megcsinálni belőle.
Az összes normális egyetemen ahol adott a levelező oktatás is, odaírják hogy 2 hetente vagy hetente péntek és szombati napokon. Pénteken vagy egész napos vagy du 3-tól 4-től.
Ki a halál az mondjátok már meg őszintén aki elszabadul pénteken mondjuk tezsem azt 2kor melóból, hogy odaérjen a pénteki oktatására??? Ne is beszéljünk arról milyen munkáltató nézi ezt jó szemmel mondjuk 3 éven keresztül??? Mi ez az elképzelhetetlenül nagy baromság ahol am agyar egyetemek nem fogják fel kicsiny kis eszükkel, hogy levelezőt azok végeznek vszínű, akik dolgoznak mellette, és az emberek nagy részének nincs olyan mázlija, hogy 2kor kisétáljon melóhelyről. Erre ráadás mikor minden nap hétköznapra hirdetik az oktatást, és kiemelik, hogy persze szemináriumok ugyanúgy kötelezőek.
Szóval aki levelezőn van, el tudnátok mondani, hogy csináljátok? Mert én per pillanat hiába akarom nagyon, nem látom azt, hogy tudnék levelezőn itthon tanulni úgy hogy ne rúgjanak ki a munkámból.
Ismerős a sztori, de ahol ezt kifogásoltam, ott szépen rávezettek arra, hogy khm nem khm biztos, khm hogy baj ha khm, nincs bent khm minden órán az ember.
Igazából ez arról szól, hogy a levelező oktatás nem azt jelenti, hogy csak vizsgázni mész be.
Van, akiknek ez megfelel és joggal várja el, hogy valami legyen már tartva.
Viszont a suli lehetőséget ad arra is, hogy csak vizsgázni menj be.
Szal win win.
Ez azon embereknek jó, akik le tudják csúsztatni, vagy a munkahelyükön tudnak műszakot cserélni a kollégákkal.
Teljesen egyetértek, hogy rosszul van kitalálva a rendszer, magam is megtapasztaltam. Délután 13.30-tól kezdődtek a pénteki előadások, és hivatalosan 21.00-ig tartottak. Másnap pedig 8.00-tól 18.00-ig tartott a konzultáció. Szüneteink átlagosan 10 percesek voltak - az alatt lehetett enni, inni, WC-re menni. Mentálisan és fizikailag is megterhelő az egész (kockásra ülte az ember a fenekét :) ). Akik távolabbról jártak, pár hét után otthagyták az egészet, mert kollégiumi szobát sem tudtak foglalni, olyan hamar beteltek a szabad helyek, és nem mindenki engedheti meg magának, hogy 7-10E Ft-ot fizessen hetente/kéthetente egy szállodai szobáért. A vizsgaidőszak külön rémálom volt: a legritkább esetben hirdettek meg szombati időpontot.
Szóval hallgatóbarátnak kicsit sem nevezhető a jelenlegi rendszer, egyáltalán nem csodálkozom a lemorzsólódási statisztikákon.
Ennél márcsak egy gonoszabb dolog létezik: a távoktatásnak meghirdetett képzés. (Ritka, bár létezik TÉNYLEGES távoktatás, csak sajnos elég kevés helyen és szakon.) Pár egyetem viszont így tünteti fel a munkarendet, de valójában ugyanúgy be kell járni péntek-szombaton, mint levelezőn.
Én többek között ezért (is) tanulok a GAMF-on.
A kötelező tárgyak konzultációi csak szombaton vannak. A szabadon választották vannak pénteken délután, de azok közül most több tanár is inkább szombatra tette.
Vizsgák tanárfüggő. Egy vizsgaidöpont kötelezően szombatra van rakva. Van amelyik tanár mindet szombatra teszi, van, amelyik a többit hétköznapra.
Az én munkáltatóm nagyon rugalmas ebben. Féléves időkeretben dolgozok. Bármikor elmehetek hamarabb, vagy kivehetek egy pihenőnapot, ha úgy adódik, csak félév végére le kell dolgoznom.
Van olyan kollégám, aki kéthetente megy pénteken-szombaton. Ő úgy szokta megoldani, hogy azokon a heteken hétfőtől csütörtökig 6-16:30-ig van bent, a péntek meg pihenőnap.
Hú köszönöm szépen, nem gondoltam volna hogy ennyi érdekes komment lesz már most, külön köszönet az intelligens válaszokért ,ment a zöld kéz mindenkinek :)
Igen, sajnos nagyon elkeserítő, én teljesen be tudnám vállalni a szombati napot, sőt! hétköznap akár több napot is 6 vagy nagyon jó esetben 5 órától. Az még vállalható, de ez a korai hétköznapi kezdés :(
3. válaszoló, valóban, a vizsgák! Na abba még csak bele se gondoltam, gondolom összes szabi nagy részét akkor lehet vizsgaidőszakra tartogatni...
Amúgy nem lenne lehetetlen ez, Angliában egészen bevett szokás normális távoktatást tartani (csakhát ottani tandíj...), meg felvenni előadás anyagot amit bármikor megnézhet a szerencsétlen levelezőn tanuló. Sajnos akkor nincs mit tenni, lehet írok az egyes egyetemeknek akiket kinéztem, megkérdezni, hogy mégis mennyire komoly ez a péntek kora délután és mennyire kötelezőek a tantárgyak amik akkor vannak.
Azért jó látni, hogy vannak rugalmas munkahelyek, ahol a szakmai fejlődést szem előtt tartják (kár hogy enyém nem az), sok sikert nektek a további tanuláshoz! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!