Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Abban az esetben, hogy ha...

Abban az esetben, hogy ha elvégzek egy BSc és egy MSc képzést, akkor az két diplomának számít?

Figyelt kérdés
Vagy pedig az MSc képzés keretében megszerzett fokozat lesz a végleges és egy 5 éves diplomának számít a mesterdiploma?
2019. febr. 4. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Két külön diploma!! Márnem egybe van mint régen hogy 5 éves képzés egybe, kivéve a tanári.
2019. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Ez attól függ , hogy ugyanazon szakot végzed el BSc és MSc keretein belül vagy sem.

Ha pl.: gépészmérnök BSc és gépészmérnök MSc-t is megszerzed , akkor ez egynek számít. Azonban hogyha mondjuk kémia BSc-t és vegyész MSc-t végzel el, akkor ez két diplomának felel meg.

2019. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Két darab papírt kapsz. Diplomát a képzés végén adnak, és ez bizony két eltérő képzés. Az 5 éves képzés meg egynek számít, arra 1-et adnak. Ezért lehet az is, hogy pl. a mesterszakot más területen végzed el, így eltérő szakmákból is van diplomád.

Az már más kérés, hogy a munkavállalókat érdekli-e a papírjaid mennyisége. Sokan a mesterszakos diplomát tekintik igazi egyetemi tudásnak. Aki mindkettőt megszerzi ugyan azon a területen, az nem szokta hangoztatni, hogy két diplomája van, az összetartozó BSc és MSc-t egynek tekintjük.

2019. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem az MSc diploma a magasabb végzettség? Tehát ha valaki azt elvégzi, az egyben feltételezi, hogy a teljes 5 éves anyaggal tisztában van. Vagy az csak egy 2 éves képzésnek felel meg?
2019. febr. 4. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Bsc utan mas karra is lehet jelentkezni? Ha nem akkor az csak specializacio, nem masik kepzes vagy szak...
2019. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Ugy ertem, ha mondjuk van egy informatikus Bsc-, azzal a ponttal felvetelizhetsz villamosmernok Msc-re?
2019. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet menni teljesen más szakra is a BSc után.
2019. febr. 4. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
De, az MSc a magasabb fokozat. De az nem azt jelenti, hogy 5 évet tanultál azok a szakon, ahonnan az MSc-t szerezted. Az MSc diplomát az MSc képzésre kapod, ami lehet 1, de többnyire 2 éves képzés. Baromira jól jön, ha a BSc-t is abban a témában csináltad, mert általában az MSc épít az BSc-ben megszerezett tudásra. Ha nem is kötetlenül, de a szakok között át lehet járni, a felvi.hu-n megtalálható, milyen BSc-t fogadnak el az MSc-s felvételinél. Mérnökinfó után pl. lehet menni villamosmérnökire, vagy fordítva, de pl. történelemre aligha, mert nincs meg a szükséges alapismeret hozzá, ezért töris BSc-t is kéne csinálnia az illetőnek. Mivel a leggyakoribb az a szituáció, hogy az X szak MSc képzésére az megy, aki a BSc-t is az X szakon végezte, a köztudatban a mesterdiplomát tekintjük a régi képzési rendszerben lévő 5 évesnek megfelelő diplomának. De ez nem törvényszerű, nincs előírva, hogy így van, idővel majd ki fog kopni a köztudatból is. Most legtöbb helyen osztott képzés van, erre kapnak 1-1 diplomát, a munkáltatók pedig általában jobban értékelik a mesterképzéseken megszerzett plusz tudást, bár sokan tudnak csak BSc-s diplomával is munkát találni. Ennyi, nem kell nagyon túlgondolni ezt az átváltást.
2019. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És végeredményben melyik diploma számít jobban? A BSc képzés keretében megszerzett tudással már el lehet menni dolgozni, illetve arra épül az MSc képzés tudásanyagban és a belépéshez megfelelő BSc diploma szükséges. Ez eddig tiszta sor.

Viszont ha már valaki megcsinálta az MSc képzést, attól még továbbra is külön-külön nézik a diplomát?

Mert pl doktori képzésnél láttam, hogy csak a mesterdiplomát kell csatolni, az alapszakosat nem is kérik.

2019. febr. 4. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát nyilván az MSc, mert az áll fentebb, ezért nem alap, hanem mesternek hívják. :) Attól, mert mindkettőnek diploma a neve, még nem ugyanazt jelentik. Az alapképzések többnyire a szakma minden ágazatát bemutatják egy kicsit, a mesterképzések pedig egy adott területen nyújtanak átfogó ismereteket. Szóval végső soron a mesterdiploma bizonyít(hat)ja, hogy jó szakember vagy. De ez is nagyon szakmafüggő, az egyes területeken más és más a szokás. Pl. informatikában sokszor mondják, hogy még a BSc diploma se kell, máshol meg a PhD is elvárás. Ez attól függ, hol, mit akarsz dolgozni. Tanulnivalóból annyira sok van, hogy el se tudod képzelni. Nem a papír számít, amit majd kapsz, hanem hogy mennyi tudásod van. Jó esetben csak beleírod az önéletrajzodba, hogy megvan a diplomád, a munkáltató elolvassa, és azon túl senkit nem fog érdekelni, neked BSc vagy MSc diplomád van-e. Ez nem így működik, hogy na, akkor nekem van BSc meg MSc diplomám, vagy hogy na nesze, itt a mesterdiplomám, vagy hé, itt az 5 éves képzést igazoló diplomám. Ezeken fölösleges gondolkoznod. Itt és itt tanultam ezt meg ezt, a munkáltató majd kiválasztja, rendelkezel-e a neki szükséges tudással (amit lehet, tanítanak az egyetemen), és ha igen, felvesz. Doktorinál azért nem foglalkoznak a BSc diplomával, mert semmi szükség nincs rá. Aki elvégezte az X szak MSc képzését, az rendelkezik a tudással, ami a PhD alapfeltétele. MSc-re pedig akkor juthat be, ha más BSc-szintű képzésekből szerzett alapismeretet, de mindegy, azt milyen szakon tette (lásd villany-infó kapcsolat).
2019. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!