Portugál, holland és orosz szak?
Idén jelentkezek újra egyetemre, és az első helyben már biztos vagyok, az egy másféle szak, viszont a második és harmadik helyben nem. E 3 szak között vacillálok már egy ideje. Szerintetek melyiket érdemes előbbre venni, és melyiket húzzam ki? Mindegyik érdekel valamennyire sajnos. Úgyhogy az alapján választanék akkor, hogy melyikkel járnék jobban. (Habár gondolom az orosz lesz az, azt szokták mondani, de akkor melyik legyen utána?)
Nagyon szívesen olvasnék tapasztalatokat azoktól, akik ezen szakok valamelyikére járnak/jártak.
Szia!
Azzal kezdeném, hogy szerintem a portugált nyelvet hanyagold, mert nem sok hasznod származhat belőle. Persze tanulhatnád, ha éppen szeretnéd az adott nyelvet, de miután az jött le nekem, hogy nem, így szerintem ez legyen a felejtős, ezt húzd ki.
Ráadásul úgy hallottam, hogy a portugálra nem is mehetsz nyelvtudás nélkül, míg az oroszra és a hollandra abszolút 0 nyelvtudással is felvesznek, mert a szó szerint a 0-ról indulnak.
Marad az orosz és a holland, ez a lényeg.
Itt már szerintem saját magadnak kellene eldöntened, hogy melyik tetszik, melyik ország kultúrája vonz téged jobban stb.
Ezekkel a szakokkal egyébként el is lehet helyezkedni.
Az orosznak nagyon nagy divata van, sokkal divatosabb a hollandnál, ha csak pl.: a jelentkezők számát vesszük alapul. Az orosz nyelvvel ráadásul könnyedén el is tudsz helyezkedni pl. luxusüdülőkben vagy hasonló helyeken(ruszkik általában ezért jönnek Mo.-ra.)
A hollanddal már kicsit nehézkesebb a helyzet, ők nem feltétlen fordulnak meg szerény kis hazánkban, viszont sokkal jobb SSC és call centeres állásokat találtam ezzel, mint az orosszal.
Mindkettőnek van hátránya és előnye, több-kevesebb.
Ha rám hallgatsz a sorrend a következő legyen:
1. (másféle szak, amit kinéztél magadnak)
2. szlavisztika(orosz)
3. germanisztika(néderlandisztika)
Köszönöm a választ!
A portugálnál ezt írják:
magyar nyelv és irodalom v. történelem és
angol v. francia v. latin nyelv v. német v. olasz v. portugál v. román v. román nemzetiségi nyelv és irodalom v. román nyelv és irodalom v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)
Igen, az a tantárgyi követelmény a pontok miatt.
Igazából még én sem járok egyetemre, csak készülök(néderlandisztika).
Gondolom van előtte egy előzetes vizsga az adott nyelvből és ha átmész, akkor felveheted a tantárgyakat, ha nem, akkor nem.
Bár csak sejtem.
"Ráadásul úgy hallottam, hogy a portugálra nem is mehetsz nyelvtudás nélkül"
Erre írtam:D Szóval nem kell tudni portugálul. Nem hiszem, hogy lenne bármilyen bemeneti vizsga, más nyelvszakoknál sincs, csak majd az első év végén.
Mint mondtam, csak sejtettem, mert korábban már érdeklődtem más nyelvszakok iránt(kíváncsiságból) btk-s hallgatóktól.
Ott azt mondták, hogy pl.: ".., az összes romanisztikás szakra kell valamilyen nyelvtudás, mert el leszel veszve már az elejétől."
Ettől függetlenül ez nem biztos, hogy igaz, csak amiatt adtam igazat, mert az illető tényleg oda jár, talán van egy kis belátása ebbe..
Mind1, én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy hanyagold a portugált és a korábban felvázolt sorrendet adj majd meg.
En is az oroszt ajanlanam, nem azert mert imadom, hanem azert mert mellette fel tudod venni minorkent a hollandot vagy a portugalt. Igy a kettot tudnad egyszerre tanulni.:)
Bar a portugalrol azt mondjak, hogy eleg nehez, es szigoruak az egyetemen. Elso ket felevben a nyelvgaykorlatokon legalabb 80%ot kell teljesiteni (vagy akorul).
A hollandot is komolyan veszik, sok nyelvgyak van.😃
És ha mind a ket nyelvet egyszerre kezded el a 0-rol, lehet, hogy sok lenne, bar megoldjak eleg sokan.😃
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!