Milyen az egyetemi élet?
Jelenleg "szabadúszó" vagyok (idén érettségiztem), de szeptembertől szeretnék elkezdeni egy egyetemet.
Egyelőre az anglisztikát és az egri (Eszterházy Károly Egyetem) egyetemet szemeltem ki magamnak.
Azonban nem csak a szakot és a pontjaimat kell figyelembe vennem választásnál, hanem egyéb tényezőket is...
Például én Egertől kb 2,5-3 órányira lakom, így csak és kizárólagosan a kollégium jöhet szóba. Azonban fogalmam sincs, hogy hogyan kellene elképzelnem egy egyetemi órarendet. Mert igazából jó lenne, ha legalább minimálisan, de tudnék diákmunkát vállalni suli mellett, azonban ha néha itthon is szeretnék lenni (ami abszolút falu, tehát itt diákmunka lehetőség nincs), akkor a kettőt elég nehéz lenne összeegyeztetnem. Vagy lehet mégsem, csak még mindig a gimis mindennap reggel 8-tól folyamatosan délután negyed 3-ig órarend van a fejemben.
Gondoltam itt vannak olyanok, akik egyetemisták (és esetleg ráadásul Egerbe/anglisztikára járnak). Mik a tapasztalataitok?
Nem az EKEre és nem anglisztikára járok, de van néhány univerzális dolog az egyetemi élettel kapcsolatban.
Az órarendet általában magadnak állítod össze, vannak helyek ahol első félévben készen kapod meg. Viszont ne úgy képzeld el hogy nem lesz semmi lyukas óra a tárgyaid között, ahhoz igen nagy szerencse kell. Vannak előadások amikre nem kötelező bejárni(vagy éppenséggel értelmetlen, pl felolvassa csak a diát amit online is elérsz, stb)
Diákmunkánál általában 2 nap vállalása szokott a minimum lenni, és többnyire minimum 4 óra/nap, szóval hétköznap kis szerencsével le tudod dolgozni a szükséges minimumot, ha szerencséd van, talán lesz egy szabadnapod, vagy olyan napod, amikor csak egy két órád van és hamar végzel.
Én anglisztikára járok Budapesten. Az egyetem azért sokkal szabadabb, mint a középsuli volt. Te állítod össze az órarendedet, olyanra amilyenre szeretnéd (ha a Neptunnak olyan kedve van). Egyetemen 90 perces egy óra. Nálunk pl. 8:30-kor kezdődik az első óra. Nekem átlagosan 3 órám van egy nap. Igazából rajtad múlik (meg a Neptunon), hogy mennyi időd lesz dolgozni. Pl. ha reggelre veszed fel az órákat, akkor a délutánod szabad és akkor tudsz pár órát dolgozni. Én így a 3. félév végére eldöntöttem, hogy soha többet nem akarok reggel 8:30-ra órát felvenni (mindenki álmos, kínos csend van az órán, korán kell kelni). :D
Viszont figyelmeztetlek, hogy az anglisztika egy olyan szak (legalábbis nálunk, máshol nem tudom, milyen), ahol sokat kell otthon tanulni, leckét írni. Míg más szakokon van hogy egész félévben nem csinál otthon semmit az ember és csak a zh-kra és vizsgákra tanul, azt itt nem tudod megtenni. Az első év viszonylag könnyű (a többihez képest), így érdemes kihasználni a több szabadidőt pl munkára. Viszont második évtől kezdve, jön a heti 3-4 irodalom óra, plusz minden más óra, és minden hétre legalább egy könyvet el kell olvasni (kb 100 oldalasakat), plusz novellákat és verseket, emelett pedig academic essay-ket kell írni (1500-2000 szavasakat) amiket legalább egy napba (vagy kettőbe) telik megírni. Mindemellett persze még készülni kell a zh-kra és vizsgákra. Tehát 2. évtől kezdve kevesebb lesz a szabadidőd.
Remélem, tudtam segíteni. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!