Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez mennyire lenne felelőtlen...

Ez mennyire lenne felelőtlen döntés érettségi után? (több lent)

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az egyetlen dolog, amivel szeretek foglalkozni és emberek meg is élnek belőle, az a nyelv.

Jelenleg angolul, franciául és olaszul tanulok, továbbiakban inkább az olasszal szeretnék foglalkozni. Francia kéttanon vagyok, az olaszt autodidakta módon illetve társalgó körben tanulom, mégis könnyebben azonosulok a logikájával, na meg használni is sokkal kényelmesebb, mint a franciát + a személyes kötődésem is több (röviden, jobban szeretem :'D)


A beszélgetős klubban anyanyelvi tanárnőnk van, aki egyrészt nagyon aranyos, másrészt már-már zavarbaejtően támogat, hogy érettségi után menjek hozzájuk olasz szakra (mivel suliban sosem tanultam a nyelvet, előtte osztályozót kéne tennem, hogy érettségizhessek belőle, de abban is felajánlotta a segítségét).


A baj annyi, hogy nem tudom, mennyire passzolna hozzám az egyetem (vagy inkább én mennyire passzolnék hozzá..)

Lehet, hogy suttyóság, de sosem tudtam teljesen beilleszkedni az adott oktatási rendszerbe.

Az eddigi 11 év alatt szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor ültem le tankönyv felé, lexikális anyagot tanulni. Ezzel szemben elméleti, gyakorlati dolgokat szeretek megérteni és elsajátítani. Lehet, hogy nem jó taktika, de tényleg csak azzal foglalkozok, amire a későbbiekben szükségem lesz. Valamilyen szinten szerintem ez nem probléma, a legtöbb órán (aminek még a jegyét sem viszem tovább) lefoglalom magam, olaszozok vagy a hobbimról olvasok.


Most a kötelező tárgyakból sem állok túl fényesen (irodalom, töri), de ahogy belenéztem korábbi érettségikbe, szerintem össze tudom majd hozni őket (az irodalom pl. nagyrészt szövegértés és egyéb gyakorlati dolog).


Igazából a tolmácskodás érdekelne, de annak is inkább a hétköznapibb oldala, mintsem a konferencia stb. tolmácsolás. Gondoltam már turizmusra is, a kísérgetés/segítő szerep tetszik. A turizmus viszont GTK, ami nálam kizárt, az idegenvezetői képzésekről meg nem sokat tudok (de szívesen olvasok róla véleményeket!)


A jelenlegi, talán túl naív ötletem a következő:

érettségi után önkénteskedés (pl. WorkAway) vagy au pair munka Olaszországban, közben felkészülés az alábbi vizsgára:



"Az ELTE-n háromfajta tolmácsvizsgát lehet tenni:


1, (Általános) összekötő tolmácsolás: Erre iskolai végzettségtől függetlenül bárki jelentkezhet, akinek felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű nyelvtudása van."


Kérdésem: el lehet -e helyezkedni egy ilyen oklevéllel, kikerülvén 3+2 év egyetemet vagy célszerűbb egyetemre menni (a fent felsorolt, ebben az esetben előnytelen tulajdonságaim ellenére is)?


Mégegyszer, nem a lustaság tart vissza a továbbtanulástól, csupán az, hogy nem akarom megkeseríteni és végképp demotiválni magam azzal, hogy magamra erőltetek egy olyan dolgot, amit nem feltétlen élveznék, ebből kifolyólag nem is állnám meg benne a helyem.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


Az esetleges össze-visszaságért elnézést :'D



2018. dec. 12. 09:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Lemaradt, bár nem tudom, mennyire fontos:

18/L, 2020-ban fogok érettségizni.


Plusz ha valaki esetleg érintett a témában, pl. olasz szakos vagy ilyesmi, a hely ahova "hívnának" az a Debreceni Egyetem (csak hogyha van róla valakinek tapasztalata, ne tartsa magában ;))

2018. dec. 12. 09:53
 2/3 anonim ***** válasza:
2020-tól csak abban az esetben kerülhetsz be a felsőoktatásba, ha rendelkezel egy emelt érettségivel és egy középfokú nyelvvizsgával. Romanisztikánál (olasz szakirány) az elmúlt években pl. kötelező volt az olasz emelt.
2018. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A minimum nyelvvizsga pipa, az érettségihez meg ugye először az osztályozót kell teljesítenem.
2018. dec. 13. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!