Szerintetek hogyan döntsem el, hogy milyen karon tanuljak tovább?
Ugye 2. félévben lesz a fakultáció választás, amitől kicsit félek. Annyit tudok csupán, hogy pedagógus szeretnék lenni, de azt, hogy ezen belül pontosan mi, azt nem tudom.
Nagyon szeretem a gyerekeket, imádok kicsikre vigyázni, sokszor jönnek hozzánk olyan gyerekek, akikre saját szüleik, meg az enyémek is kész istencsapásaként hivatkoznak, de nekem van türelmem hozzájuk, és bár hangosak, és fárasztóak, de viszonylag békésen, sírás, hisztizés, erőszak nélkül elvannak órákat, ha mindegyikre egyformán szánok figyelmet, időt. Eddig ezt egyszerre maximum 3 gyerekkel csináltam, ami tudom, hogy nagyon kevés egy 30 fős óvódai csoporthoz képest, de úgy érzem menne ez több gyerekkel is.
A másik, amivel szemezgetek, az az angol-földrajz szakos tanár, ezek a tárgyak mennek ugyanis a legjobban, nagyon érdekelnek, és ezért azt hiszem jól tudnám előadni az anyagot.
Gondoltam arra is, hogy tanító legyek, aki a kicsikkel foglalkozik, tanítja őket írni, olvasni, számolni. Ilyenkor a gyerekekkel mêg lehet játszani, kevésbé zűrösek, már kicsit komolyabb dolgokat is tudniuk kell, amiket igazából egy felnőtt ember már nyilván tud, csak a megfelelő módszerrel kell átadni, illetve kezelni a magatartás/tanulás zavaros gyerekeket.
Végül pedig a gyógypedagógia. Nagyon tisztelem ezt a tudományágat az önzetlen segítségnyújtásért, mindazért, amit a fogyatékkal élő gyerekekkel, emberekkel tesznek. Én nagyon szeretek segíteni másokon, kedves, és empatikus vagyok minden ismerősöm szerint, ês szívből végezném a dolgom. Ezen a karon belül leginkább a vakok/gyengénlátók, az autizmus spektrumzavarosok, a hallássérültek ellátása, és a szomatopedagógia (vagyis mozgásfejlesztés) érdekel.
Ezekhez a karokhoz ugyan azok a faktok jók?
Én úgy gondoltam, felveszem faktra az angolt, a föcit, és a bioszt, de úgy hallottam, hogy a pedagógusi pályához nagyon kell a magyar. Ez igaz?
Illetve, akik bölcsészkarra/óvónőképzőbe/gyógypedagógusi karra járnak, tudnának nekem mesélni arról, amit tanulnak, milyen az oktatás, hangulat, közösség, szeretik e, amit tanulnak? Egyszóval minden érdekel 😅
Üdv: egy nagyon bizonytalan, és túl pörgött 16/l
Köszi a választ!
Szerencsére még csak 10.-es vagyok, és majd csak 12.-ben kell egyetemet választani.😅
Már annak örülök, hogy idáig eljutottam(bár magamat elismerve, ez nem egy magabiztos, hosszan tartó döntés🙄), hogy legalább kb tudom melyik irányba mennék tovább.😄
Én a gyógypedet csak ajánlani tudom :) Azért a szomatopedet nem hiába hívják szopatopednek is :P Én is azt végeztem, azért vért izzadós. Aki azt hiszi, a gyógyped könnyű, az azért nagyot téved :D De marhára megéri, a Bárczi nagyon színvonalas kar, színvonalas oktatókkal, nagy nevekkel, rengeteg gyakorlattal, és nagyon jó hangulattal. Ami még vért izzadós szakirány, az az auti, szomatoval gyilkos kombó :D Nekem a másik szakirányom a látássérültek pedje volt, ami sokkal lazább, sokkal kevésbé szívatnak, mint a szomaton.
Igazából ha mozgássérült gyerekeket akarsz tanítani, arra jó a gyógyped szomato. De egyébként ha a mozgássérültekkel más területen szeretnél foglalkozni, akkor talán jobban megéri pl. egy gyógytornászi végzettség, mert tulajdonképpen nagyon hasonló tudásanyagot kapsz meg ott, csak a papírodon fog más végzettség neve szerepelni, ami meg a fizetéseden fog meglátszódni. Vagy ha tényleg gyógyped szomato, nagyon megéri mellé pl. gyógymasszőri, gyógytestnevelési, esetleg konduktori képzettséget szerezni. (Bár a szomatosok és a konduktorok nem csípik egymást.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!