Érdemes még egy szakirányú továbbképzést csinálnom?
Sziasztok,
Röviden írnám le kérdésemet, annyi a lényeg, hogy bankban dolgozom, jelenleg nagyon jó helyem van, értékesítési osztályon vagyok, a szimpátia és az eddigi tapasztalatom alapján valószínű, hogy sikerül vezetői szintre lépnem. Van egy közgáz felsőfokú végzettségem, 1 üzleti nyelvvizsgám, egy értékesítési képzésem, egy Magyar Nemzeti Bank hatósági vizsgám, illetve különböző banki termékekre vonatkozó továbbképzéseim. Jelenleg a BGE pénzügy-számvitel szakán fogok végezni júniusban. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e ezután bármi mást tanulnom még? Hiába tűnik soknak, ebből a legtöbb az csak pár napos tanfolyam, aminek tényleg nagy neve van csak, az a BGE. Viszont sajnos amit itt tanultam, nem igazán tudom használni a banknál, mert inkább számviteli képzést kaptam, pénzügyit kevésbé, hiába választottam pénzügy szakirányt. Sokkal szívesebben tanulnám a kontírozás helyett pl. a bankok működését részletesen, hitelezést stb. de ilyen tárgyaim szinte alig voltak. Nálunk most ha végzünk, szinte mindenki mesterképzésre megy, de én nem nagyon szeretnék még 2 évet arra szánni, hogy tovább könyvelgessek, mivel nem ezzel foglalkozom. Ha nem tanulok már utána semmit, valószínű, úgy is megállom itt a helyem de arra is gondoltam , hogy több lábon kell állni, és mi van, ha ez a dolog nem fog sokáig működni, ebben az esetben jó, ha máshoz is értek. Viszont nyilván a bankszférán belül, hisz ez érdekel nagyon. Amit most kinéztem, az a szakirányú továbbképzés. Azért tetszik nagyon, mert nem 2 év, hanem vannak belőle rövidebbek is, hisz 25 éves vagyok, nem szeretnék 30 éves koromig tanulni, mert más terveim is vannak. Kinéztem a Corvinuson egy olyat, hogy Bankmenedzsment szakközgazdász, ahol lényegében a bankok működésével foglalkoznak részletesen, 1-2 kiegészítéssel, de elég korrekt, ahogy olvastam, véletlen se az a sok könyvelés. Ezen felül gondolkozom valami jogi képzésen még, pl: Pázmány Péter egyetem banki tőzsdei szakjogász, bár azt nem néztem pontosan hogy ennek feltétele-e a jogi Bsc. vagy ugyanezek az Eltén vagy a Zskf-en. Vagy még néztem olyat, hogy a mi sulinkban, a BGE-n indul egy Bankárképző program, Befektetési bankár címen, ez is érdekesen hangzik, de még néztem Külkeres képzést is, ami kicsit másabb, nem bankszféra, hanem vállalati, de az is tetszett: Beszerzési és értékesítési szakközgazdász. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy kinek van tapasztalata ezekkel a képzésekkel, mert az egyetemek szinte semmi infót nem írnak róla, csak annyit, hogy Bsc-re épülő képzés, de semmi tantervet pl. semmit nem lehet megtalálni, legalábbis kerestem, de nem találtam. Járt már esetleg valaki ezen képzések közül bármelyikre, vagy hasonlóra? Annyival többet ad ez, mint a sima Bsc? Vagy amit mondjuk a munkám során tanultam?
Igazából nem döntést várok senkitől, csak támpontokat. Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
1/ Teljesen jó a BGE pénzügy-számvitel szak. Szerintem nem feltétlenül kell erre mesterszak is, de ha szeretnél mesterszakot akkor azt inkább a Corvinuson vagy ELTE-n szerintem.
2/ Amit én csinálnék: dolgoznék még 2-3 évet, utána ráhúznék még egy executive MBA-t. Ennek van értelme (több, mint a mesterszaknak).
3/ Egyébként a befektetési bankár ötlet is tetszik ha mindenáron tanulni akarsz.
4/ További ötleteim: VBA programozás (például a Udemy platformon vannak mesterkurzusok 10 euróért); CFA vizsga.
5/ Nagyon másba nem kezdenék bele, maradnék a pénzügy/befektetés vonalon.
Én a BME-n végeztem az alapképzést, nem mentem mesterre, így is lett jó munkahelyem. Később inkább a cég által támogatott képzéseket akarom elvégezni (pl IFRS), ezek többet érnek a mesternél. Nem tudom a banki szektorban mikre van lehetőség.
Ha szeretnél msc-re menni, csak a Corvinus, viszont oda hatalmas túljelentkezés van, és ha nem fizetsz be a felkészítőjükre, elhajtanak szóbelin. Ahogy néztem a felvételi feladatsort, elég húzós, tehát sokat kell készülni rá.
Az ELTE-t nem javaslom. A tanárok hozzáállása nekem nagyon nem tetszett, amíg még a BME-n oktattak, de ha téged ez nem zavarna, másodiknak megjelölhetnéd. Nem tudom mennyit változott a tanterv, de elég elméleti képzés volt msc-n is, semmi munkahelyen hasznosítható tudás.
Első, köszönöm szépen! Eddig egyébként nekem is a Corvinus a legszimpibb, csak ugye nem mesterben gondolkozom, inkább a szakirányú továbbképzésben, ahogy írtam is.
Az a baj, 2-3 év után én már biztos nem állok neki még egyszer tanulni. Esküvő és gyerek projekt is van még 30 alatt lehetőleg és addig van 5 évem. Ha tanulok még , azt mindenképp most kezdeném el. A befektetési bankár is jó ötlet igen, leginkább most ezeken filózok, bef. bankár, vagy Corvinus bankmenedzsment szakirányú tk. Programozás nem jöhet szóba, az informatika nem az én világom. köszönöm a válaszod :)
Második válaszoló neked is köszönöm szépen, megkérdezhetem, hogy a BME-n a pénzügy-számvitelen inkább számvitel, vagy inkább pénzügy irányba mennek el még a szakiránytól függetlenül is? Nálunk hiába választottam pü. szakirányt, teljesen mindegy, a fő vonal sajnos a számvitel és nem értem miért. Jelentkezés előtt ezt nem nagyon gondoltam át. A tanárok hozzáállása fontos, így ha az nem jó, akkor nem fogom megjelölni. Sajnos egyébként BGE-n sem tökéletes ez... tisztelet a kivételnek, de nagyon kevés jó tanár van ..épp az, hogy nem szeretnék már ilyen sablon dolgokat tanulni, pont ezért tetszik a szakirányú továbbképzés, mert ott úgy vettem észre (bár csak egy tantervet találtam meg azóta, a Corvinusost, sehol máshol nincs fent az oldalon) hogy kevésbé elméleti, inkább gyakorlati tudást ad. Köszi amúgy :) Megkérdezhetem mit dolgozol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!