Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szamit hogy epiteszmernok/gepe...

Szamit hogy epiteszmernok/gepeszmernokbol az 5 eves osztatlan vagy 3 eves alapkepzest vegzem el?

Figyelt kérdés
Szamit ez, ha utana munkat akarok vallalni? Nyilvan valamivel jobb az 5 eves, azert talaltak ki, de nekem tul hosszu ido egy olyan munka tanulasara, amit ugyis csak a tapasztalat tud majd igazan megtanitani. Legalabb is szerintem teljes mertekben gyakorlatorientalt ez a ket palya. En a 3 eves egyetemben latom az ertelmet, szerintetek lenne ertelme az 5nek? En sajnos meg az orvosi egyetemet is tul hosszunak velem, pedig ott emberi eletek megmentesere tanitjak az embert. S mert nem a mernoki volna az egyetlen szak, amit el szeretnek vegezni, meg ezert is gondolom ugy, hogy tul hosszu az ot ev. Kerlek tamasszatok ala velemennyel, tapasztalattal, miert jobb a 3 illetve 5 eves mernoki kepzes es szamit e ha munkat vallalsz hogy hany eves szakra jartal hozza.

2018. szept. 10. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Többet számít inkább maga a választott szak. Szerintem egy gépész/villamos bscvel többre mész mint egy építész/építő mscvel . ( vagy nevezheted osztatlannak is )
2018. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vodafonelive ***** válasza:
56%

Erősen függ attól is, hogy miben képzeled el a jövődet egy mérnöki vonalon.

Ha tételezzük fel, hogy Te gépészmérnök azon belül épületgépész specializációt választasz egy BSc-vel majd kapni fogsz a végzést követően 5 év szakmagyakorlás után jogosultságot, ha ki akarod váltani + levizsgázni DE a legtöbb lehetőséged akkor nyílik meg, ha elvégzed mondjuk a gépészmérnök MSc-t is, mert akkor rengeteg olyan dolgot is tervezhetsz amit sohasem fogsz :D (azt hiszem a műszaki ellenőri dolgok felülvizsgálata) Mármint, hiába tudnád megcisnálni ezt meg azt, a lehetőségek tárháza túl sok és maximum egyik részébe fogsz jobban elmélyedni és azt fogod tervezni.

Építész osztatlan meg azért jó, mert a munkáltatók jobb szemmel nézik, továbbá tudtommal BSc-vel nem írhatsz alá terveket, ezért is mennek BSc után még MSc-re az építészmérnökök.

2018. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gépészről tudok nyilatkozni. BSc-m van, és a diploma óta eltelt 4 évben semmi hátrányát nem láttam annak, hogy nem mentem tovább MSc-re, illetve jó pár ismerősöm van, aki viszont elvégezte a mestert, és nagyrészt nekik is az volt a véleményük, hogy nem sokat ért.

Mindehhez persze hozzá KELL tenni, hogy a papír megszerzése nem azt jelenti, hogy utána nem tanulsz többet. Ha folyamatosan képzed magad, a szakma valamelyik részterületében igencsak elmélyülsz, nyelveket és programozást tanulsz, fejleszted a mindenféle soft skilljeidet(!) és közben szeded magadra a szakmai tapasztalatot is, állítom, hogy manapság jóval értékesebb lehet, mintha eltöltesz az egyetemen még 2 évet. Ha nem képzed magad, akkor meg úgyis csak papírtologatásra leszel jó.


Az építész szaknál kicsit más a helyzet, ott úgy tudom, ha csak BSc-d van, az csak egy drága wc-papír, mindenképp érdemes lenyomni az 5 évet. És ha az kész, még akkor is ott van az a probléma, hogy az építőiparban akkor van nagy pénz, ha heti kétezer órát dolgozol.

2018. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Mindenkepp erdemes az msc-t elvegezni. A munkaeropiacon is konnyebb ugy boldogulni. Illetve egy csomo jogosultsagot ehhez kotnek. Utobbi nem feltetlen problema mig beosztott vagy. De amint vallalkozni akarsz, maris mehetsz penzert alairattatni a terveidet. Az a plusz ket ev nem olyam sok csereba azert, hogy teljes ertekuen tudj dolgozni.
2018. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb MSc-n már sok hasznos dolgot nem tanulsz, ha kimész az iparba úgy is "be kell tanítani". Minden cégnél ezzel kezdik. Tulajdonképpen a BSc után sok szakszó ragad a fejedbe, lesz egy kis mérési tapasztalatod, terveztél is már ezt azt. De úgy is a munka világában fogod megismerni a szakmát.

Egyszer beszéltem egy sráccal, aki épületgépész volt, MSc-n is azt tanulta. Mondta, hogy az egyik tárgynál megkérdezték, hogy jó lesz-e a BSc-s jegy (ott is volt egy hasonló tárgy). Aki akart javíthatott persze. De ez azért sokat elmond az MSc-ről.

A cégek többet fizetnek az MSc-re, legalábbis én még olyat nem hallottam, hogy nem, de javítsatok ki!

Az építészeknél kb 60% végez MSc-t, gépészeknél olyan 30%.

Tehát az előbbinél lehet jobban jársz az osztatlannal.

Összességében a gépész BSc-t ajánlom, azzal jobban is lehet keresni, mint építész MSc-vel, szóval mindenképpen jobban jársz.

2018. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!