Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért választják az emberek a...

Miért választják az emberek a nappali tagozatot, amikor így nincs pénzkereseti lehetőségük?

Figyelt kérdés

Viszont ha estire mennének, akkor dolgozhatnának is mellette.

Vagy tanfolyami képzésre, és simán megérné inkább kifizetni rá a pénzt munka mellett.



2018. szept. 7. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
nyilvan bolcsesz szakokon ez megoldhato...
2018. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak, akiknek nincs szükségük arra, hogy az egyetem melett dolgozzanak. Akiknek igen, azok nappali tagozat mellett is megtehetik. Diákmunkások lévén alig vonnak le a bérükből.
2018. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudom, hogy van ez mostanság. Igaz, régen tanultam egyetemen, de természettudományi szakon nekünk lényegében reggel 8-tól gyakran este 6-ig/7-ig volt előadás (délelőtt), gyakorlat vagy szeminárium (délután), mindenhol szigorú katalógus. Dél tájban 2 óra ebédszünet.
2018. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
De hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak, a legteljesebb képzés nappali tagozaton történik, így tanulás szempontjából az az optimális.
2018. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
4-es válaszához még hozzátenném, hogy a munkáltatók is tisztában vannak ezzel, így nagyobb eséllyel lehet jó állást szerezni egy nappalis diplomával, mint egy levelezőssel.
2018. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

ma 16:40

Nincs olyan hogy nappalis meg levelezős diploma. Nem írják rá.

2018. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az én szakom spec. nem indul levelezőn, lehetetlen is lenne úgy elvégezni. :D


Egyébként, ha valakit eltartanak a szülei (és a legtöbb egyetemistával ez a helyzet azért), akkor miért akarna tanulás mellett még dolgozni is?

2018. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. fontosabb a tanulás, mint a pénzkeresés. Szerintem az igenis jelent valamit, ha bejársz az órákra és ott vagy, odafigyelsz, aktívan részt veszel a szemináriumokon, tanulsz stb., mint ha a munka lenne az elsődleges. A nappali tagozat kötöttebb, több időt elvesz és szerintem több készülést is igényel (én bölcsész karos hallgató vagyok, de nekem is van, hogy reggel 8-tól este 6-ig bent vagyok az egyetemen), de szerintem ennyivel többet is ad, mint egy levelező képzés. Személy szerint nekem sokkal könnyebben megy így az anyag megértése, tanulása is, ha mindent látok és hallok személyesen és nem otthon kell egyedül feldolgoznom. Igazából nincsen is szükségem arra, hogy pénzt keressek, tehát emiatt sem vonz a levelező. Egyes szakok pedig nem is léteznek levelező képzésben.
2018. szept. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem úgy megy a dolog, hogy valaki azért választ levelezőt, hogy mellette tudjon dolgozni (nappali mellett is lehet egyébként), hanem valaki már dolgozik, de szeretne egy új diplomát/tovább akarja képezni magát, ezért megy egyetemre.

Meg gondolj bele. Végzettség nélkül, egy darab érettségivel hova menjen dolgozni? A levelezősöknek egyértelműen a munka az első, nem a tanulás, emiatt gyakran sokkal felszínesebb a tudásuk is (persze tisztelet a kivételnek). Csak azért menni levelezőre, mert mellette dolgozhatsz is, szerintem nem jó döntés, ha nem vagy tényleg rászorulva.

Én azért mentem nappalira, mert teljes egészében az egyetemre akarok koncentrálni, nem akarom, hogy valami más, fontosabb dolog elvegye a figyelmemet. Szeretek tanulni, szeretem azt tanulni, ami érdekel. Miért legyek akkor mellette mondjuk pénztáros, ami rengeteg időmet és energiámat elvenné a tanulástól? Ha pénzt akarok keresni, akkor meg ott a nyári szünet rá. Szerencsére a családom is támogat, mindenki azt mondja, hogy addig tanuljak, amíg tehetem, mert munka mellett sokkal kevesebb időm lesz rá. Édesanyám is azt csinálta, hogy középiskola után rögtön ment dolgozni, hiába mondta neki mindenki, hogy tanuljon tovább, nagymamám megmondta, hogy majd ha munka és család mellett akarja elvégezni az iskolát, sokkal nehezebb lesz neki. És így is történt, dolgozott, férjhez ment, megszülettem én, és akkor döntött úgy, hogy megy főiskolára, és megmondja ő is, hogy visszagondolva bánja, hogy nem ment rögtön.

2018. szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!