Mérnökinformatika szak?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom mit kezdjek magammal, sok szakot felírtam magamnak, köztük ezt is. Viszont a fizika tudásom kb. semmi, matekból nem jártam faktra és így 4- es lettem. Infóból szintén nem volt nálunk fakt, és főként sajnos humán beállítottságú vagyok, azokat is szeretem, a biológia kivételével. Ebből faktra járok és 5-ös vagyok, valamint kémia fakton vagyok, amiből 4-es lettem, mert orvosira készültem még régen. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lenne értelme-e megpróbálnom BME-n, mert alapvetően jó tanuló vagyok és reménykedek benne, hogy legalább a matekot fel tudnám hozni 5.ösre ha erősen ráfekszek, az informatika meg érdekelne is. Bent tudnék-e maradni egyetemen úgy, hogy alapvetően nem reálos vagyok és nem is lelkesedek a matematikáért, vagy inkább ne is próbáljam meg?

2018. aug. 25. 22:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy alapból nem utálom a matekot meg semmi, csak nem ez a kedvenc tantárgyam, amikor meg egy jobb résznél vagyunk még szeretem is. De nem vagyok matek fanatikus az biztos.
2018. aug. 26. 16:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
játékfejlesztésnél - láss csodát! - előkerül a fizika keményen :D
2018. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Na igen, a játéktervezésnél tutisicher!


De nekem meg pl amikor egy kicsi játékban autót terveztem magamnak, ott a koordinátageometria kellett!


Érdemes lenne átgondolni ezt az IT-t, ha nagyon nem megy a matek/fizika.

2018. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A játékfejlesztés nagyon kis szelete a programozásnak. Az asztali alkalmazásoj nagy részéhez nem szükséges szinte semmi matek és fizika tudás, webfejlesztésnél meg 0, azaz semmi fizika/matek se kell. Szóval ne írjatok már hülyeségeket. Magyaroroszági programozók mégis hány %-a foglalkozik játekfejlesztéssel??
2018. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a kerdezo irta hogy a jatekfejlesztes erdekli
2018. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

BMEn ha hétről hétre tanulsz, akkor lazán megtudod csinálni.


Az a baj, hogy rengeteg nálad sokkal okosabb ember végig bulizza az első 6-8 hetet, majd kicsit összekapja magát az első zhkra, de kicsit csúszásban van persze, mert addig nem tanult.


Ezek után kicsit behozza a lemaradást és megint egy kicsit ellazul, majd jön a pótlási hét, ahol minden elmaradt dolgot bekell pótolnia. Itt szó szerint meghall, majd jönnek a vizsgák, amire agyon kell tanulnia magát, hogy átmenjen egy kettessel, mert eddig nem tanult annyira.


Ezek az emberek fognak elbukni. Nem azok akik gyenge matek/fizika alapokkal jönnek. Az behozható, de a lustaság kevésbé.


Erre találták ki a bevezető matek és fizika tantárgyat, mert a legtöbben bénák belőlük.


Nem kell nekem hinni. Nézd meg a bme statisztikáit az első ZHról.


A fizikát rengetegen elbukják. A társaság kb 2/3 részének érettségije sincs belőle (ménökinfóról beszélek), akiknek meg van általában egész jól teljesítik.


Ugyan úgy nagy a szórás a matekon is.


Sőt még az egyetem kezdete előtt a BME tart egy matek felkészítőt is, ahol olyan alapokat magyaráznak el, hogy mi az a hátványozás meg logaritmus. Ahol a tanár egy régi mozaikor 10-11es könyből adogatja a könnyű feladatokat :D


Annyira ne higy azoknak akik úgy állnak hozzá, hogy "Akkor már értelmetlen oda menni ha nem vagy tökéletes matek/fizikából".


Mindenhéten tanuld meg az aheti anyagot és megleszel. Még akkor is ha közel nulláról indulsz mindenből.

2018. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!