Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely egyetemi alapképzési...

Mely egyetemi alapképzési szakokon van a legnehezebb matematika és fizika? Illetve a gépészmérnökin hanyasra értékelnétek ezeket nehézségben egy tízes skálán?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 02:19
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

A matek nálunk főleg az analízis 2 nehéz. Abból nálunk a múlt félévben 160 hallgatóból kb. 60-nak sikerült.

Nehézségi szint: analízis 1 nekem nagyon könnyű volt, de sok gyakorlással, tehát olyan 4-5/10. As analízis 2 már olyan 8/10 körül. A 3 csak ezután lesz, de a nagyok szerint az a legkönnyebb.


Fizika: sok tárgy van, ami fizika:

Fizika, hőtan, elektrotechnika, mechanika 1-2-3, áramlástan, hidraulika

Illetve sok van, aminek nagy része fizika:

Géptan, gépelemek 1-2, hő- és áramlástani gépek.


Eddig (2 féléven vagyok túl) a sima egyszerű fizika volt a legkönnyebb. A mecha 1 amolyan szórótárgy volt.

Én személy szerint a mecha 2-vel (szilárdságtan) vért izzadtam kb, mire összehozták.


A második félévben a hőtan a csoportban a hallgatók 50%-ának lett csak meg.


Szóval nem könnyű. A nehézségi szint elég széles skálán mozog. Míg a sima fizika nálam csak 2-3/10, a hőtan olyan 8-as, a szilárdságtan nálam jelenleg súrolja a lécet, remélem, ennél nehezebb már semmi nem lesz.

2018. aug. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

Matematikus és fizikus képzésen. Az oka baromi egyszerű; az alkalmazott tudományok esetén (mérnök, informatikus, közgazdász) nem ezen tudományok egészét kell elsajátítani, csak egy-egy részterületét, és azt is főleg megértés és alkalmazás szintjén.

Példának okáért, ha a matekot nézzük, a mérnököket messze nem cseszegtetik annyira a statisztikával és a valszámmal, mint a közgazdászokat, míg a közgazdászok gyakorlatilag nem is találkoznak geometriával az egyetemen. Ezzel szemben egy matematikusnak minden területen otthonosan kell mozognia, és mindezt jóval magasabb szinten, mint másoknak. Ugyanez érvényes a fizikára.

2018. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Fizika alapszakon a legnehezebb a fizika, ez teljesen egyértelmű.


Matematika alapszakon a legnehezebb a matematika, ez is teljesen egyértelmű.


Fizika alapszakon a második legnehezebb a matematika, mert arra épül az egész fizika. Ellenben a mérnöki szakokkal, nem csak használni kell tudni a matematikát, hanem valójában érteni is. Azért, mert itt nem csak kiszámolni kell azt, hogy mi az a függvény meg mik azok a paraméterek, ami alapján majd az meg az működni fog, hanem miután kiszámolunk valamit, abból tudni kell leszűrni a releváns információkat, tudni kell értelmezni az eredményt, érteni kell a legfelsőb szinten, hogy mit jelent az az egyenlet.


Nehézségi szintre nem tudok mit mondani. Szerintem alap dolog, hogy az menjen mérnöki szakra, aki szereti a matematikát és fizikát, hisz erre épülnek részben. Aki meg szereti, az szívesen fog foglalkozni velük. Ha pedig valaki szívesen fogalkozik velük, akkor menni is fog neki.

2018. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a gépészmérnöki szakon nincs egyszerübb matematika mint egy matematikusak. Csak sokkal kisseb területét tantják a mateknak. Amúgy még tanáronként is hatalmas külömbségek vannak abba hogy mennyire nehéz megcsinálni az adott tárgyat.
2018. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!