Gyermekpszichológusként milyen lehetőségeim vannak Magyarországon?
Iszonyú túlképzés vagy pszichológusokból. Mindenki akinek nem fekszik a reál óvónőnek, jogásznak vagy pszichológusnak akar menni:-D Tavaly előtt 673an végezték el azelőtt 462en.
Esélyed max pedagógiai szakszolgálatoknál lehet. Felvi szerint ezzel a végzettséggel a végzettek 29%-a tud elhelyezkedni, a fizetés pedig átlag bruttó 252 ezer vagyis bruttó 167 ezer.
Szerintem a kérdező nem erre volt kíváncsi, amin itt vitáztok.
Mit jelent pontosan, hogy gyermekpszichológus? Létezik klinikai szakpszichológusi végzettség gyermek szakirányon (külön van a felnőtt), de tanácsadó szakpszichológusként és pedagógiai szakpszichológusként (iskola- és óvodapszichológia) is dolgozik az ember gyerekekkel.
Kérdező, lehetséges elhelyezkedési területek, amik hirtelen eszembe jutottak:
- iskola, óvoda és más nevelési-oktatási intézmény
- gyermekotthon, gyermekvédelem, gyámhivatal
- nevelési tanácsadó, pedagógiai szakszolgálat
- mindenféle intézmények/szervezetek/alapítványok, amelyek gyerekekkel, gyermekek elhelyezésével (pl. örökbefogadás, nevelőszülőség) foglalkozik
- gyermekpszichiátria, kórház
- igazságügyi szakértők dolgoznak az igazságügyben (pl. válások, bántalmazások és hasonló ügyek kapcsán nagyon fontos a gyermekpszichológiában való képzettség)
- magánrendelés valamilyen gyermekek szempontjából releváns területen (pl. tanulási nehézségek, fejlődési lemaradás, pszichoterápia, családterápia, nevelési tanácsadás, bántalmazás hatásai, beilleszkedési nehézségek, pszichiátriai betegség, gyász stb...)
- pályatanácsadás
Gyermekpszichológusként elképzelhető feladatok lehetnek: szűrés, diagnosztika, fejlesztés, terápia, tanácsadás (szülő, pedagógus részére), csoportos fejlesztés, érzékenyítés/pszichoedukáció, szakvélemény írása, szakértő teamben való munka (döntések meghozatalára vonatkozóan) stb.
Azt jó tudni a képzésről, hogy nem rövid. Ez azt jelenti gyakorlati szempontból, hogy ha igazán a pszichológia érdekel, akkor ne gátoljon az, hogy még kissé ködös az út előtted. Az alapképzés során az ember nagyon jól tud tájékozódni, kapcsolatokat is építhet, ami segíti az orientációt. A mesterképzés már szakirányos, de ez még nem dönt el semmit, utána még bármerre mehetsz tovább. Mesterképzés után az dönt igazán, hogy milyen munkahelyre mész dolgozni és milyen szakképzést kezdesz el, merre képződsz speciálisan. Emellett pedig fontos, hogy milyen módszereket sajátítasz el, szintén plusz képzés keretében (pl. pszichodráma, családterápia, művészetterápia, relaxációs technikák stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!