Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most ebben a helyzetben mit...

Most ebben a helyzetben mit válasszak, hogy döntsek?

Figyelt kérdés

Ez kicsit hosszú lesz, de sajnos ez a helyzet.


Most érettségiztem, és van 380 pontom. Ahova jelentkeztem oda tavaly 386 kellett (győri Széchenyi Egyetem - gazdálkodás és menedzsment). Ha valami csoda folytán felvesznek, akkor nincs probléma, lényegtelen az egész. Viszont ha nem, akkor 2 választásom van, de mindkettő nagyon komplex, ezért nehéz dönteni.


1. Maradok a sulimban még 2 évet, ezután lesz egy emelt szint OKJ-m, amit beszámíthatok a pontokhoz. Viszont két év múlva elméletileg változások lesznek, mégpedig, hogy kevesebb lesz a felsőfokú nyelvvizsga (van nekem), és az OKJ-s végzettség. Ráadásul kötelező az emelt szintű érettségi, amiből van nekem egy 78%-os, ezt még megpróbálom feljebb javítani a 2 év során, mert fejlődtem azóta angolból. Viszont még így is lehet kevesebb pontom lesz a redukálás miatt, így fogalmam sincs, hogy ez egyáltalán megéri-e. De legalább lesz egy emelt szintű OKJ-m.


2. Egy év alatt elvégzek egy középszintű OKJ-s tanfolyamot, amiért nem kapok plusz pontot, viszont még tudok jelentkezni a szakra, ahova a tavalyi pontok szerint felvennének (BGF-KKK - nemzetközi gazdálkodás angol nyelven). Ide 354 pont volt a felvételi tavaly, és csak nem nő annyit. Ha igen, akkor megszívtam, ráadásul inkább szeretnék Győrben maradni, mint Pestre járkálni, ráadásul a kollégium sem biztos, hogy összejön.


Más szakokat nem tudok választani, csak a gazdálkodás menedzsment, vagy a nemzetközi gazdálkodás jó a duplázás alapján. Más foglalkozáskörben meg nem tudom elképzelni magam.


Köszi, hogy végigolvastad.


2010. jún. 17. 17:12
 1/2 anonim válasza:

szia!


tavaly én is ilyen problémával találtam szembe magam...és bejött, amitől te is félsz, hogy emeltek a ponthatáron és nem vettek fel.


Én azt választottam, hogy elmentem 2 éves felsőfokú szakképzésre, és augusztusban jelentkeztem az általam választott főiskolába, ugyanarra a szakra levelező formában...nem mondom, hogy könnyű, de nem vészes annyira...és így még mindig van időm eldönteni, hogy hogy is járok jobban, mert tavaly nem tudtam volna. :S


Ha mindenképpen csak ez a két választási lehetőséged van, akkor én az elsőt választanám, mert az 1 éves képzések tényleg alig érnek valamit, akár a munkaerőpiacot nézzük, akár a pontszámítást. Egyébként az nem hülyeség, hogy az érettségiket javítsd, én is ezt teszem :)


majd írj, hogy mit döntöttél, kiváncsi vagyok :)


sok sikert!

2010. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én úgy alapból ezekért a gazdálkodásos szakokért nem vagyok oda, úgy értem, hogy túl sok helyen oktatják, túl sok embernek lesz ilyen végzettsége, és így nehezebb vele elhelyezkedni.

bár, ahogy olvastam, te elég jól tanulsz, felsőfokú nyelvvizsga... szóval gondolom az egyetemet is komolyan vennéd, így jobb szakember lehetsz majd az átlagnál.

ha csak a két lehetőség közül választhatsz, akkor az elsőt válaszd, vagy egy tök más területen próbálkozz, ne mondd, hogy semmi más nincs, ami érdekel...

2010. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!