Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettégizek és már...

Jövőre érettégizek és már kezdenék tanulni a nyáron. A közelezőket nem igazán olvastam, szerintetek elolvasgassam őket? Mert félek ha ha az érvelő fogalmazást választom abban lesz ilyen. Milyen feladatokat érdemes gyakorolnom matekból?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem árt elolvasni sokat segít az érvelésnél.

Ajánlom figyelmedbe a hivatalos követelményrendszert,(már nem emlékszem hol találtam meg,talán OM,de nem biztos,de azt valószínűleg csak később teszik fel,mármint a jövő évre vonatkozót,mert szokott változni)én az alapján készültem törire és szuper lett.

Matekból meg csinálgasd az előző évek feladatsorait.

2010. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés, ha komolyan gondoltad, helyes gondolkodásra vall. Arra azonban vigyázz, hogy csak mértékkel tanulj, mert egy idő után még ebbe is belebolondulhat az ember. Én most érettségizem, és kb. februárban kezdtem jobban ráfeküdni a tárgyakra, bár végig kitűnő voltam, szóval sosem hanyagoltam el a tanulást. Most így szóbeli előtt elolvastam 3 könyvet, ami tétel, mert nem emlékeztem rá, és nagyon sokat segítettek a tanulásban.

Matekból csináld meg az eddigi érettségi feladatsorokat! Célszerű az októberiekkel kezdeni, mert elejében azok nehezebbek voltak, de a mostaniakra már nem jellemző ez a felállás. Plusz vannak azok a MAXIM-os könyvek, hogy X próbaérettségi ebből-abból. Abból is gyakorolhatsz, van egy kék könyv, és van egy Plusz nevezetű piros-narancssárga. Bár ezek jóval nehezebbek, mint az életszerű érettségik. Én ezekből gyakoroltam előbb, aztán ugrottam neki a rendes érettségiknek. Megkönnyebbülés volt. :)

Az érvelésről csak annyit: én sosem választottam volna, mert ha nem valami könnyű témát kapsz (pl. Biblia továbbélése a mindennapokban, érveljen a plázák ellen vagy mellett), akkor bizony elég jól ismerned kell a verseket, kötelezőket, minden művet, mert ezekből meríted az ötleteket, a közös pontokat a fogalmazásodba. Én novellaelemzést választottam. Szerintem az a legreálisabb a három választható feladat közül. :)

Sok sikert a következő évhez, és vigyázz, nehogy túlhajtsd magad, mert akkor a végére teljesen elfogy az energiád! :)

2010. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! vigyázni fogok :) Majd egy év múlva megírom hogy hogy sikerült:)
2010. jún. 15. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Rendben. :D

Azt még elfelejtettem írni, hogy én előre megcsináltam két tárgyat egyiket 11. év végén, másikat 12. ősszel, és így több energiát tudtam fektetni a többibe, sőt, még egy plusz tárgyat is bevállaltam azért, hogy hátha jobban sikerül, és akkor azt is vihetem pontszámként. Ha a szóbelit nem rontom el, akkor bejött a tervem. :)

Szóval attól, hogy február környékén kezdtem brutális tanulásba, még nem jelenti azt, hogy addig nem kell semmit tanulni, és azt sem, hogy elrontottam volna az érettségiket. Mindenem ötös lett, csak manapság ugye már a százalék sem mindegy... :S

Ügyes legyél!

2010. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem :P Kicsit félek is tőle,remélem azért sikerülni fog :) mindenki mondja h jaj egy év hosszú idő pedig mindjárt itt lesz szerintem :) KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2010. jún. 15. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó év a legeslegrövidebb. :) És észre sem veszed, de már túl vagy rajta. Most még nagy dolognak tűnik, de amikor már benne élsz, akkor csak egy kis lépés a következő nagy akadály felé. :) Jövő héten ilyenkor már a kezemben tartom a bizonyítványomat. :) Hihetetlen. :D
2010. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Hát igen jó lenne már túl lenni rajta :)
2010. jún. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!