Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a középszintű informatika...

Mi a középszintű informatika érettségi menete?

Figyelt kérdés
Aki volt már, tudna mesélni arról, hogy milyen az írásbeli, illetve a szóbeli része? Tulajdonképpen az érettségi menete érdekelne, hogy mire számíthatok.

2018. ápr. 18. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt már (2 éve), de azért megpróbálkozom vele. Sokan érettségiztünk infóbol, ezért összetereltek minket a suli aulájába, névsor szerint szólítottak és beosztottak egy terembe, kaptunk egy számot, leültettek az adott számmal ellátott géphez majd kiosztották az érettségi füzeteket. Az érettségi füzetek tartalmazták a feladatokat: word, weblapkészítés(nálunk kompozer), táblázatkezelés(excel) és adatbáziskezelés (acces). 8-at ütött az óra szóval kinyítottuk a füzetet, felirkáltuk minden oldalra a nevünket. Ezt követően ugye nekiálltunk a feladatoknak, elkészítettük a mappákat, és ügyeltünk, hogy helyesen adjuk meg a feladatokban elkészítendő fájlok neveit. Ez a legfontosabb, nem szabad elírni a fájlok nevét! Miután végeztünk az összes feladattal, a füzet legelső oldalán található üres rublikákba beírtuk az elkészített fájlok neveit.

A végső fázisként kaptunk egy nagy borítékot és belehelyeztük a füzetet, majd leragasztottuk és mehettünk utunkra.

Ne felejts el okmányokat vinni!


Szóbeli:

Bemeneteli idő szerint csoportokra voltunk osztva. Amikor az előttem levő bement én felkészültem, és vártam, hogy szólítsanak a terembe. Beléptem, jól hallhatóan köszöntem (az már egy fél kettes :D ), egy asztalon hevertek borítékok, az infótanár mondta, hogy húzzak, majd bediktáltam a borítékban levő tétel sorszámát és leültem egy padhoz kidolgozni a tételem, valahonnan kaptam papírt, de a tollat asszem vittem.

Ha sokan vannak előtted és elhúzzák akkor sok idő, de azt hiszem törvényileg csak húsz perc áll rendelkezésedre.

Én a húsz percemből öt percet arra használtam, hogy rájöjjek miről szól a tételem, mert ezzel a címmel én nem találkoztam a tételek között. Perifériákat húztam, elég jól tudtam. A nyomtatók pontos működését nem tudtam ezért arról hülyeségeket mondtam, a tanárom rózsaszínből átmenő főttrák színe figyelmeztetett, hogy jobb lesz továbblépni a nyomtatókról. Kérdezett párat, nem minden kérdése a tételemhez kapcsolódott, tudtam őket. Megköszönték a feleletet, és vége volt.


Végül max pontot kaptam.


Abban az esetben ha olyan tételt húzol amiben számítógépet is kell használni:

Ki lesz téve egy számítógép, két monitorral, az egyiken te látod amit csinálsz a másikon a tanárok látják amit csinálnod kéne :D.



Ha van még kérdésed, kérdezz bátran.

2018. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm szépen a válaszodat! :) Ha nem baj, kérdezek. :D

Amikor megérkezel a terembe írásbelin, akkor kapsz valamilyen utasítást, hogy mit hogyan csinálj? ( pl. hova mentsd )

A szóbeli részénél hányan vagytok bent a teremben? :D

Folyamatosan kell beszélni? Mennyi idő kb? :D

2018. ápr. 20. 00:33
 3/5 anonim válasza:
100%

Én is írnék egy vicces történetet ha nem bánod :D

2 éve érettségiztem infóból. Mint az előttem szóló, pontosan átmentem ezeken, mindent elmondtak. A word jól sikerült, a weblap szerkesztés nagyon rossz lett, konkréten össze vissza voltak a képek meg minden, excel-be és acces-be csak beimportáltam a file-okat és elmentettem, felírtam mindegyik file nevét mit keressenek, beadtam és mentem haza.

Szóbelin azt a tételt kaptam, hogyan kell fileokat törölni, másolni, kivágni. Kérték, hogy mutassam meg, megnyitottam a C meghajtót, és elkezdtem kitörölni a rendszer file-okat, majd mielőtt végig ért volna a zöld csík, gyorsan kiléptem. A tanárom egy nagyot vágott a fejemre, majd mentem haza :)

2018. ápr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy más iskoláknál hogyan néznek ki a rendszerek, nálunk mindenkinek volt egy saját fiókja és egy saját partíciója név szerint X: meghajtó. Viszga előtti órákon már mondta a tanár, hogy majd oda mentsük, de azt hiszem ez az írásbelin is el lett mondva. Más utasítást nem kaptunk, ha jól emlékszem.


Szóbelin egyszerre azt hiszem négy diák volt benn, 1 mindig felelt, három kidolgozta a tételét, de szerintem ez iskolánként eltérhet.

Na meg persze a tanárok, volt nálunk egy vizsgaelnök, igazgató, igazgatóhelyettes, két infótanár, (az egyik csak arra az esetre volt benn, ha röhögni kéne), és azt hiszem még volt más tanár is, de pontosan nem emlékszem.


Folyamatosan kell beszélni, ne a lapról olvasd, de azért bele-belenézhetsz. A feleletre a kiszabott idő pedig max. 15 perc.

2018. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Sokat segítettetek! :D Remélem minden jó lesz! :D Ha valaki tud még valami hasznos információt, nyugodtan leírhatja. :D
2018. ápr. 21. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!