Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőorvos szertnék lenni.32...

Mentőorvos szertnék lenni.32 évessen érdemes nekiállni? érettségim van . Merre tovább? hány év és milyen iskola kell?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentőorvoshoz orvosi egyetem kell.

6 év általános orvosi, plusz két év szakosodás.

Emelt biosz vagy kémia érettségi, de alapból a biosz kötelező és kötelezően választható a kémia vagy fizika érettségi. És egy középfokú nyelvvizsga sem árt.

2010. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha mentőn akarsz dolgozni, javaslom a mentőtiszti képzést, 4 év, és körülbelül ugyanazt csinálja mint a mentőorvos. Nem véletlen, hogy a mentőorvosok inkább a sürgősségin dolgoznak, mintsem a mentőben:) De szerintem nem késő, vágj bele, biológia és kémia érettségi, nyelvvizsga stb:) Jó meló, én is szívesen csinálnám.
2010. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Jól mondják, ha mentőORVOS akarsz lenni, ahhoz orvosi egyetem kell, és utána szakosodás.


De van még mentőtiszt illetve mentőápoló is, és ezekhez nem kell egyetemi végzettség.

2010. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentőorvos - hivatalos neve oxyológus - orvosi egyetem aztán rezidensképzés. Szerintem nem 2 év, nemrég három volt, azóta már talán öt. De persze rezidensként is gyakorolhatod a szakmát. És ha ez a vágyad, ne add fel, vág bele!

Mentőtiszt: A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán lehet tanulni az Ápolás és Betegellátás alapszakon (vagyis: ez egy BSc diploma). Ha csak a mentőben dolgozás a lényeg, ezen is elgondolkodhatsz.

2010. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked már nem kell emelt szintű érettségit tenned, de felvételizni kell az orvosira. Az 6 év. Ez után már mehetsz mentőzni, rezidensként. 4 év után tehetsz szakvizsgát. Ezt követően dolgozhatsz önállóan, felügyelet nélkül. A problémádat abban látom, hogy 6 évig nem tudsz pénzt keresni, valakinek el kell hogy tartson. Az orvosi egyetem ui. egész embert kíván. Délelőtt előadások, élutánonként, úgy 6-ig, gyakorlatok. Emellé már semmilyen kereső foglalkozás nem fér be. Ha van, aki eltartson, akkor viszont nyugodtan belekezdhetsz. Az én évfolyamomban is voltak, akik 30 év felett jelentkeztek.
2010. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mért ne kéne neki emelt szintűt tenni? Nem korfüggő. A régi érettségi középszintnek felel meg, az orvosira legalább egy emelt kell, pontszám szempontjából kettő sem árt.
2010. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!