Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan tanfolyam, ahol...

Van olyan tanfolyam, ahol olyan papírt lehet szerezni, amivel valaki lehet közös képviselő?

Figyelt kérdés
Megkértek engem és a páromat, hogy legyünk házmesterek egy tömbben, cserébe ott lakhatunk és csak rezsit kell fizetnünk. Főleg azért szeretnék, hogy odamenjünk, mert le akarják váltani a közösképviselőt, aki előttünk volt a házmester is, de ő nagyon sok pénzzel lehúzta a lakókat. Ez az ember azt mondta nekem, hogy egy tanfolyamot direkt elvégzett, hogy továbbra is közös képviselő lehessen. Én még ilyen tanfolyamról nem hallottam. Hiszen már ő akkor is az volt, amikor ezt állítólag elvégezte. Tényleg van ilyen tanfolyam?
2010. jún. 11. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pont a kérdésed alatt szerepel ez a reklám, talán amikor te nézed, akkor is:

[link]

2010. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az nincs ott, hogy kell-e ahhoz, hogy valaki ezeket a dolgokat intézze...
2010. jún. 11. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Társasházi törvényt, pl itt:

[link]

54-55. paragrafus: üzletszerűen végzett társasházkezelést csak szakképesítéssel lehet ellátni. Először tájékozódj, hogy egyáltalán tetszik-e nektek ez a munka - nem könnyű - , a házmesterség nem ugyanaz, ezt valóban csak sokoldalúan járatos emberek tudják jól végezni.

2010. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a sokoldalúsággal nincs probléma. nagyon köszönöm a válaszokat
2010. jún. 11. 21:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de úgy látom értesz ezekhez a jogdolgokhoz vagy talán csak megerősítésre várok. :) Az 54. § üzletszerű tevékenységről ír. Ha én egy 4 lépcsőházas társasházat rendezek, akkor az már üzletszerű? Rámbízhatják a tulajdonostársak a közös képviselői szerepet, ha nekem nincs meg a végzettségem hozzá?
2010. jún. 11. 21:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az már üzletszerű, hiszen abból élsz. De egy 3 és 1/2 hónapos, heti egynapos tanfolyamot elvégezni nem megerőltető, viszont nagyon hasznos. Én egyébként a társasházunkban számvizsgáló vagyok, onnan van némi rálátásom.
2010. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
egyelőre még nem abból élnék, azért dolgoznánk, hogy ne kelljen lakbért fizetni
2010. jún. 12. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:
De mennyi lenne az a ledolgozott lakbér? (Egyébként akkor is pénzben számolnak el, nem úgy, hogy ők nem fizetnek, te nem fizetsz.)És mondom, hogy mindenképpen végezd el azt a vacak kis tanfolyamot, ha ilyen terveid vannak. Akkor nem lehet belédkötni.
2010. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valószínű úgyis az lesz. Lehet olyan, hogy valaki több trásasházat is képvisel? Nem tudom beazonosítani, hogy az üzletszerű tevékenység ebben a témakörben mi is pontosan.
2010. jún. 12. 10:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha egy házat képviselsz, amiben laksz, és nem túl magas az összeg, akkor még nem üzletszerű.
2010. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!