Megéri manapság egyetemet végezni?
Mert lenne egy szak, amit kinéztem, viszont nagyon hajtanom kéne ahhoz, hogy oda felvegyenek, és nem tudom, hogy megéri-e a sok fáradozást, mert igazából nem igazán azzal akarnék foglalkozni, csak az olyan biztos pont, hogy egyetem, meg stb.
Viszont engem sokkal jobban érdekelne a lakberendezés, ha jól tudom, ahhoz csak képzések vannak, de azt sem tudom, hogy szükség van-e lakberendezőkre, és, hogy megtudnák-e élni belőle?
Az egyetemen, programozás szakra mennék, ha felvesznek. De én úgy érzem az nem az én világom, mondjuk szeretek a gépekkel foglalkozni, de ennél a szakmanál pedig közrejátszik az is, hogy sok pénzt keres egy programozó, ami nem hátrány, ugyanis a későbbiekben nem egy pincében szeretném leélni az életemet.
Van egy harmadik variáció, ami nem olyan régóta lepett életbe. Az utóbbi időben tökre megszerettem a történelmet, és szívesen lennek régész. Utánaolvastam a dolgoknak, és kissé elszontyolodtam, mert ahhoz a munkához kellenek kapcsolatok, hogy egy ásatásra kijusson az ember, és hát nincsenek régész ismerőseim:(
Szóval most tanácstalan vagyok, mert legszívesebben lakberendező lennék, viszont egy diploma pedig hangzatos.
Attól függ :-)
Hiába állítják itt egyesek, hogy vannak X szakok amik a tutik nem teszik hozzá hogy annak aki penge benne! Na most amikor az ember felvételizik és felveszik nem tudhatja előre, hogy X népszerű szakon ő hogy fogja teljesíteni a XXdb több helyen XXX db tárgyat....nekem pl eddig 110 kollokviumom volt.
Azt sem tudja senki előre hogy fog záróvizsgázni...könnyű azt mondani, hogy semmi...persze utána, de mikor záróvizsgára készülsz hidd el nem olyan egyértelmű az hogy te jelesre is vizsgázol sok a szerencsefaktor ahogy az összes vizsgán!
Szóval X népszerű szakon aki nagyon penge persze beszél 1-2-3 nyelven is és hűűűű + haaaa annak oké, de!
és aki éppen csak hogy kettes? Előre senki nem tudja, hogy X tárgyból hogy kollokvál, hogy bírja a gyűrödést X éven át, hogy viseli a kudarcokat, a terhelést, a tanári szemétkedést stbstb
Szóval lutri :-)
Felvételizni kell, csinálni kell, diplomázni kell aztán meg majd mindenki meglátja álláskeresésnél :-)
Programozóként egy BSC-t elvégzel, és közben programozol (mert egyetemen gyenge az oktatás programozásból). Majd elkezdesz dolgozni és beletanulsz jobban. 1 év után elmész valami multináci céghez és kötsz velük egy tanulmányi szerződést, szakosodsz, megcsinálsz még egy bsc-t, vagy egy msc-t, ha kell (bár erre igazán kevés helyen van szűkség és nem is fizetnek sokkal többet érte - nálunk +20 ha msc-d van a bsc-hez képest).
Első munkahelyen 1 év alatt többet fogsz tanulni, mint 2 szakon az egyetemen. Ezért nincs értelem életed végéig egyetemre járni.
Egyik volt gimis osztálytársam lakberendezést tanul egy olasz egyetemen angolul szóval az is megoldható az anyagi helyzetedtől függően vagy éppen, hogy mennyi akarod, mert azt is csinálhatod, hogy 1 éven át csak erre gyűsztesz majd ahogy kimész rögtön elhelyzkedsz valamit csinálni. (Ismerek ilyet is)
Én is proramozónak tanulok. Az is jó választás, hogy legyen egy jól fizető állásod ha a lakberendezés nem jön be és ne kelljen a tescoban dolgoznod.
Igen ... a régészetet felejtsd el. Menőnek hangzik meg minden, de kevés lehetőség és pénz van a szakmában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!